У ліцеї № 7 школярі Івано-Франківська та громади зможуть вчитися дистанційно

У ліцеї № 7 школярі Івано-Франківська та громади зможуть вчитися дистанційно

У ліцеї № 7 школярі Івано-Франківська та громади зможуть вчитися дистанційно
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ліцей № 7 — єдиний в Івано-Франківську навчальний заклад, де з 1 вересня діти зможуть здобувати освіту дистанційно. У ньому навчатимуться онлайн учні з інших шкіл міста та громади.

Про це Суспільному розповіла директорка ліцею Оксана Румак. З її слів, для цього батькам школярів потрібно написати заяву про переведення дитини в такий клас.

Директорка ліцею № 7 Оксана Румак Каже, що школярі Івано-Франківська та громади зможуть вчитися дистанційно
Директорка Івано-Франківського ліцею № 7 Оксана Румак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ліцей надає батькам довідку, що їхню дитину зарахували до онлайн-класу. Тоді вони можуть забрати документи зі школи, де вона вчилася до цього часу.

"Найперше — маємо зрозуміти, скільки є заяв, де перебуває дитина, і від того відштовхуватися. Також нам потрібно скласти додаткові розклади: для тих дітей, які — в Україні, і для тих, хто — за кордоном", — розповідає Оксана Румак.

Процес оформлення школяра в онлайн-клас ліцею № 7 займає приблизно тиждень, каже директорка департаменту освіти та науки міськради Вікторія Дротянко. Вона додає, що протягом цього навчального року батьки можуть обрати будь-яку форму навчання: очну, дистанційну або сімейну.

Директорка департаменту освіти та науки Івано-Франківської міськради Вікторія Дротянко каже, що до онлайн-навчання в ліцеї можуть долучитися школярі інших громад
Директорка департаменту освіти та науки Івано-Франківської міськради Вікторія Дротянко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ці онлайн-класи розраховані на дітей, які не йдуть до школи, а з якихось причин залишаються вдома або перебувають за кордоном. У цьому ліцеї вчитимуться діти з міста і, можливо, з області, якщо будуть такі запити. В нас вже є кілька дзвінків, до прикладу, з Бурштина, Коломиї", — говорить Вікторія Дротянко.

З її слів, діти, які перебувають в Україні, зможуть онлайн вивчати всі предмети шкільної програми. Учні з-за кордону відвідуватимуть лише три предмети: українську мову, українську літературу та історію України.

Онлайн-навчання має свої складності, каже вчителька Сидорик
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Директорка ліцею № 7 каже, що впродовж 28 серпня у заклад зарахували на онлайн-навчання чотирьох школярів. Батьки, які сьогодні подавали заяви на переведення дітей, від коментарів Суспільному відмовилися.

Вчителька історії України Надія Сидорик говорить: дистанційне навчання у ліцеї № 7 розпочали три роки тому під час пандемії COVID-19. З її слів, один із недоліків такої форми навчання — школярі повинні багато уваги приділяти самоосвіті.

Вчителька історії України Надія Сидорик розповіла про проблеми навчання онлайн
Вчителька історії України Надія Сидорик. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Минулого року ми працювали так: частину дітей під'єднували дистанційно, частина — вчилася очно. Тут виникає кілька нюансів. З одного боку, ти залучаєш всіх дітей. Вони слухають тебе, твої пояснення, ставлять запитання. Але не завжди ти можеш приділити їм стільки уваги, як тим діткам, які є в класі. Коли ти працюєш з одними учнями, інші починають відволікатися від навчального процесу. Тому вчитель постійно повинен бути "в тонусі", — пояснює Надія Сидорик.

У ліцеї № 7 в Івано-Франківську готові до нового навчального року
Ілюстративне фото: Суспільне Івано-Франківськ

Вона розповідає, що були такі випадки, коли учні заходили на урок і казали: "Надіє Михайлівно, у мене за 15 хвилин — польська школа. Тому я змушений вийти".

"Як працювати з такими дітьми? Найперше — це додаткові відеоматеріали, підкреслити, яку термінологію треба знати, на що звернути увагу. Це — основна інформація, щоб діти могли зорієнтуватися і самостійно працювати", — каже Надія Сидорик.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок