Словаччина відмовляється від російського ядерного палива

Словаччина відмовляється від російського ядерного палива

Westinghouse
Вивіска біля входу в штаб-квартиру Westinghouse InternationalФото: Associated Press

Словаччина відмовляється від постачання ядерного палива з Росії. Країна уклала угоду зі швейцарською філією американської компанії Westinghouse про постачання ядерного палива для АЕС.

Угода між словацькою та американською компаніями була укладена в рамках прагнень ЄС щодо припинення залежності від російських енергоносіїв, повідомляє Euractiv.

Нова угода з американською компанією Westinghouse означає, що через 18 місяців після вторгнення Росії в Україну Словаччина диверсифікувала своїх постачальників найважливіших енергетичних матеріалів і тепер шукає іншого джерела у Франції.

Майже 60% енергії, виробленої Словаччиною, надходить від атомних електростанцій, які, своєю чергою, працюють на російському ядерному паливі.

"Забезпечення іншого постачальника ядерного палива для наших електростанцій є важливим кроком до зміцнення енергетичної безпеки Словаччини. АЕС є важливою опорою в енергетичному балансі нашої країни, тому я вважаю вкрай важливим забезпечити диверсифікацію постачання ядерного палива для їх стабільної роботи", – заявив директор електричної комунальної компанії Словацькі електростанції Браніслав Стричек.

Зазначається, що спочатку нове паливо має бути схваленим для використання у словацьких ядерних реакторах. У разі отримання позитивних результатів, ядерне паливо із альтернативної країни надійде до Словаччини впродовж року.

Словацькі електростанції прагнуть залучити принаймні одного додаткового постачальника енергетичного палива. У травні компанія підписала меморандум про співпрацю із французькою компанією Framatom, вказуючи на інше потенційне джерело, пише видання.

Westinghouse – американська компанія, але контракт зі Словаччиною був підписаний з її шведською філією.

За даними Енергоатому, сім з п'ятнадцяти енергоблоків українських атомних електростанцій вже переведені на паливо американської компанії Westinghouse Electric Sweden AB. До 2024 року цим паливом планують забезпечити всі енергоблоки.

На початок