Українські АЕС до 2024 року перейдуть на паливо Westinghouse — Енергоатом

Українські АЕС до 2024 року перейдуть на паливо Westinghouse — Енергоатом

Енергоатом
Офіс Енергоатому. Фото: Facebook Енергоатом

Сім з п'ятнадцяти енергоблоків українських атомних електростанцій вже переведені на паливо американської компанії Westinghouse Electric Sweden AB. До 2024 року цим паливом планують забезпечити всі енергоблоки.

Про це повідомляє держпідприємство Енергоатом у Telegram.

"Сім енергоблоків українських атомних електростанцій, єдиним оператором яких є Енергоатом, повністю переведені на паливо американської Westinghouse, яка є багаторічним надійним партнером компанії. А з 2024 року цим паливом мають забезпечуватися всі 15 енергоблоків вітчизняних АЕС. Завдяки такому переходу атомна енергетика України набуде остаточної незалежності від Росії", — йдеться у повідомленні.

За словами голови Енергоатому Петра Котіна, Україна стала першою державою на європейському континенті, якій вдалося диверсифікувати постачання ядерного палива для реакторів АЕС.

Зазначається, що Енергоатом спільно з Westinghouse працює над створенням "внутрішнього" виробництва ядерного палива із застосуванням технології цієї компанії в Україні. В Енергоатомі вважають, що це посилить безпеку постачань на українські АЕС й сприятиме вдосконаленню палива та збільшенню його енерговиділення

"Чимало кроків у цьому напрямі вже зроблено. Так, в листопаді 2022 року Енергоатом наказом Міненерго був призначений оператором майбутньої ядерної установки з виробництва тепловидільних збірок для реакторів АЕС, а в грудні компанія розробила та погодила дорожню карту проєкту будівництва технологічного комплексу, де ці збірки вироблятимуться", — йдеться у повідомленні Енергоатому.

Уже повністю окреслено графік виконання робіт і триває їхня передпроектна частина, а введення комплексу в експлуатацію заплановано на 2026 рік.

Що відомо про постачання російського палива на українські атомні електростанції

З 1991 року, відколи Україна стала незалежною, єдиним постачальником ядерного палива для українських АЕС із радянських часів залишалось російське підприємство "Твел". З 2000 року Енергоатом розпочав процес диверсифікації постачань ядерного палива та обрав в якості постачальника компанію Westinghouse Electric Sweden AB, кваліфікації американських тепловидільних збірок (ТВЗ) для реакторів радянського зразка. Всі 15 реакторів українських АЕС будувались за радянськими технологіями та переважно в часи СРСР.

Читайте також

Україна висуває свою кандидатуру до Ради керівників МАГАТЕ

МАГАТЕ починає працювати на всіх АЕС України — Гроссі

На початок