Виші Дніпропетровщини почали приймати заяви від випускників шкіл

Виші Дніпропетровщини почали приймати заяви від випускників шкіл

Виші Дніпропетровщини почали приймати заяви від випускників шкіл www.dnu.dp.ua

Виші Дніпропетровщини почали приймати заяви від випускників шкіл. Вступна компанія 2020 розпочалася з перенесення термінів (рівно на місяць). В пріоритеті: дистанційні подання документів.

Вищі Дніпропетровщини почали приймати заяви від випускників шкіл. Майбутні бакалаври, які вступають на денну форму навчання, можуть зробити це в електронній формі або особисто до приймальної комісії. На бюджет подається до 5 заяв (в минулому до 3). В 2020 р. давалась можливість складати ЗНО з 4 предметів (можна комбінувати різні предмети і за рахунок цього подавати велику кількість заяв). Для вступників з Донбасу та Криму в минулому році працювало 4 освітні центри, а в 2020 р. в кожному закладі відкрито такі центри. В ОДА працюють гарячі лінії.

Питання подачі документів до вишів обговорювали в ефірі "Українського радіо UA:Дніпро".

Гості: заступник начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти та атестаційної експертизи ОДА Микола Кравченко та відповідальний секретар приймальної комісії Дніпровського державного аграрного-економічного університету Сергій Кобернюк.

«В цьому році абітурієнтам полегшили процес подачі оригіналів. Майбутні бакалаври, які вступають на денну форму навчання, можуть зробити це в електронній формі або прийти особисто до приймальної комісії закладу. За бажанням на бюджет подається до 5 заяв на будь-які спеціальності, а на «контрактні» – необмежену кількість», – про це повідомив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.

«В активній фазі протягом 4 днів було зареєстровано понад 110 тис. електронних кабінетів. Київ, Львівська область та Дніпропетровська область – входять в трійку серед активних реєстраторів ел.кабінетів», – говорить Микола Кравченко – заступник начальника управління науки.
«В 2020 році давалась можливість складати ЗНО з 4 предметів. Таким чином, деяка частина абітурієнтів, маючи оцінки з 4 предметів, можуть комбінувати різні предмети і за рахунок цього подавати велику кількість або декілька заяв до закладів вищої освіти», – говорить Сергій Кобернюк – секретар приймальної комісії Дніпровського державного аграрного-економічного університету.
«Все більшої актуальності набуває питання вступу абітурієнтів з Донбасу та Криму, для яких створені спеціальні центри на базі закладів освіти «Донбас-Україна» чи «Крим-Україна». Вступ через ці центри відбувається до другої половини жовтня місяця 2020 року. Основна сесія для вступу вступників з непідконтрольних територій завершується 20 серпня 2020 року. Вони складуть іспити, пройдуть атестацію і на основі цього будуть зараховані за квотою 2 на визначену кількість місць до закладів вищої освіти в центрах «Крим – Україна» та « Донбас-Україна», – говорить Микола Кравченко.
«Для студентів старших курсів навчання розпочнеться 1 вересня. Для студентів 1 курсу (на основі бакалаврату та магістру ) з 15 вересня. Але це рекомендації. Ми знаємо, що наша держава поділена на 4 зони. Наша Дніпропетровська область наразі є в зеленій зоні. І ближче до 1 вересня буде визначатися навчання. Це інформація МОН України», – говорить Сергій Кобернюк – секретар приймальної комісії Дніпровського державного аграрного-економічного університету.
«Рекомендації на бюджет для бакалаврату буде озвучено 27 серпня і потрібно виконати студентам вимоги або абітурієнтам до 31 серпня 18 години. А зарахування на бюджет буде 5 вересня», – повідомив Сергій Кобернюк.
«В департаменті освіти і науки ОДА завжди ради проконсультувати та допомогти майбутнім абітурієнтам. Працюють гарячі лінії», – додає Сергій Кобернюк.

Що відомо

  • Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов повідомив, що навчальний рік в Україні розпочнеться вчасно - 1 вересня, в усіх регіонах, виключаючи "червону зону". Для інших зон були розроблені окремі рекомендації, як побудувати в школах нормальний освітній процес в умовах карантину.
  • Дніпро знаходиться у "зеленій зоні". 1 вересня за парти шкіл міста сяде понад 102 тисячі дітей, зокрема 10 тисяч першокласників.

Читайте також

Допуск у масці та уроки просто неба. Як школи Дніпра готуються працювати під час карантину

Навчання надворі: школу на Закарпатті готують до уроків у парку

МОЗ змінило критерії поділу України на карантинні зони

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди