На Хмельниччині благодійники роздають шкільні портфелі та канцелярію

На Хмельниччині благодійники роздають шкільні портфелі та канцелярію

На Хмельниччині благодійники роздають шкільні портфелі та канцелярію
На фото діти з родин зі складними життєвими обставинами, які отримали шкільні портфелі від БФ "Карітас-Хмельницький", 25 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Частину із запланованих 500 шкільних портфелів із канцелярією для школярів планують роздати потребуючим сім’ям працівники благодійного фонду "Карітас-Хмельницький". Що входить у вміст портфеля та яка категорія дітей їх отримає, розповіла працівниця фонду Олеся Кузенко.

Ольга Назарова – мати двох дітей: Владислава та Віталіни. Її чоловіка, Івана, на початку повномасштабного вторгнення призвали до війська. Він не роздумуючи, одразу став на захист держави.

"Чоловік загинув, боронячи нашу державу. Він був поранений в березні, знаходився в госпіталі в Дніпрі, потім перевели до Хмельницького. Після реабілітації він знову повернувся на фронт",— розповідає дружина загиблого військового.

Загинув чоловік 30 червня 2022 року. З втратою сім’я Назарових досі не може змиритися.

"Знаєте, це дуже важко, ми зверталися до психолога. Не дуже психолог допоміг, ніколи не буде звично. Зараз бувають такі моменти, коли дітям потрібен батько, а мені чоловік, надійна опора, якою він був",— пояснює жінка.

Шкільні портфелі від "Карітасу"
Діти з родини Назарових розглядають вміст портфелів, які їм подарували представники БФ "Карітас", 25 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

До родини Назарових приїхали працівники фонду Карітас-Хмельницький, аби роздати шкільні портфелі та канцелярію. Окрім власних дітей, у родини гостюють племінники Ольги, мати яких померла торік від важкої хвороби. Вони також перебувають під опікою фонду та отримали подарунки. Одинадцятирічна донька Ольги — Віталіна розглядає вміст портфеля та з нетерпінням чекає нового навчального року, каже скучила за подружками й своїми улюбленими уроками.

"Трудове навчання, образотворче мистецтво і фізкультура",— каже Віталіна Назарова.

Протягом року родина Назарових перебуває під опікою благодійного фонду Карітас-Хмельницький, говорить соціальна працівниця Катерина Дідур.

"Арттерапію, різні тренінги з дітками проводили та з мамою, також надавали матеріальну допомогу у вигляді продуктів, засобів гігієни, великодній кошик, листи до Святого Миколая, і ось сьогодні ми приїхали зі шкільними портфеликами",— розповідає Катерина Дідур.

Шкільні портфелі від "Карітасу"
У Хмельницькому працівники БФ "Карітас" роздають портфелі, 25 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Акція "Шкільний портфелик" організовується 14 рік поспіль, розповідає працівниця благодійного фонду "Карітас-Хмельницький" Олеся Кузенко.

"Цьогоріч під нашою опікою є 500 школярів. Ми зібрали 500 портфеликів разом із канцелярією саме для них. Портфелі в нас для молодшої й середньої школи більше наповнення йде – для творчості. Окрім зошитів там ще є олівці, пластилін, фарби, альбом для малювання. А вже для старших, ми поклали товстіші зошити",— пояснює Олеся Кузенко.

Акція розрахована для дітей, сім’ї, яких перебувають у складних життєвих обставинах.

"Це багатодітні, це є малозабезпечені, в яких немає одного із батьків, сироти, напівсироти, це є діти ВПО, але якщо вони окрім цього мають вразливу категорію. Частину портфеликів ми роздаємо тут саме для тих, які є в нас під опікою з міста Хмельницького. Дуже багато сімей в нас є за межами міста по різних територіальних громадах і ми безпосередньо будемо туди їм розвозити",— розповідає Олеся Кузенко.

За її словами, усі шкільні портфелі планують роздати до початку нового навчального року.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок