Відновили роботу після окупації рідного міста. Як працює Кремінська художня школа з Луганщини

Відновили роботу після окупації рідного міста. Як працює Кремінська художня школа з Луганщини

Кремінська художня школа навчання онлайн Луганщина
Кремінська художня школа продовжує працювати онлайн. Фото: архів Світлани Гарькавець

Кремінська художня школа попри те, що втратила і будівлю, і обладнання, і приладдя через бойові дії та окупацію міста, продовжує працювати дистанційно. Школа працює з 1980 року і після повномасштабного вторгнення російських військових не припинила навчати дітей.

Анна Білоус з Луганщини, її родина виїхала до Києва, після того, як снаряд російських окупантів влучив перед їхнім будинком.

Дівчина навчається у Кремінській художній школі вже п'ять років. Не припинила займатись живописом, і коли школа була вимушена переїхати, навчалась онлайн та брала участь у конкурсах та виставках.

"Ми навчаємося в онлайн режимі. З цим є великі складнощі. Вчитель не завжди може побачити та зрозуміти усі твої помилки через екран гаджета", — поділилась учениця Кремінської художньої школи.

Кремінська художня школа навчання онлайн Київ
Учениця Кремінської художньої школи Анна Білоус. Фото: Суспільне Донбас

"Ми брали участь у багатьох всеукраїнських, обласних конкурсах за період онлайну. Навіть кілька разів наші роботи відправляли на виставки в Лондоні — 100 картин дітей "Незламної України". Виручені кошти з них пішли на благодійність. Дуже сподіваюсь, що після перемоги я ще зможу повернутися на рідну Луганщину та малювати її чарівні пейзажі", — розповіла Анна Білоус.

За словами керівниці художньої школи Світлани Гарькавець, до вторгнення учні та викладачі школи були постійними учасниками українських та міжнародних виставок. До повномасштабного вторгнення в школі навчались 140 дітей, працювала група для дорослих, розповіла керівниця художньої школи.

Кремінна з квітня 2022 року окупована, керівниці відомо, що будівля закладу зруйнована, все, що мала школа, вони втратили.

"Будівля школи пошкоджена, вибиті усі вікна та двері, а майно — оргтехніка, меблі, художні матеріали — повністю пограбовано", — розповіла Світлана Гарьковець.

Кремінська художня школа навчання онлайн Київ
Керівниця Кремінської художньої школи Світлана Гарьковець. Фото: Суспільне Донбас

У листопаді 2022 року роботи 21 учня школи були представлені в Австралії, двічі картини учнів та викладачів презентували у Лондоні. У червні — в Албанії.

Кремінська художня школа навчання онлайн учні
Фото: архів Світлани Гарькавець

У Кремінській художній школі продовжують навчання 63 дитини, заняття проходять онлайн.

"Ми працюємо ще більш натхненно, щоб не розгубити свій колектив і підтримати своїх дітей. Дуже сподіваємося, що скоро нарешті повернемося додому, на свою Луганщину", — зазначила Світлана Гарьковець.

Кремінська художня школа навчання онлайн Київ
Фото: архів Світлани Гарькавець

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок