У будинку-інтернаті на Хмельниччині знущаються над старенькими та інвалідами

У будинку-інтернаті на Хмельниччині знущаються над старенькими та інвалідами

У будинку-інтернаті на Хмельниччині знущаються над старенькими та інвалідами Фото: представництво Офісу уповноваженої ВРУ з прав людини у Хмельницькій області.

Підопічні Черчецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Чемеровецького району Хмельницької області поскаржилися на застосування покарань та ненадання їм належної медичної допомоги.

Про це Суспільному повідомила регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва.

"В рамках Національного превентивного механізму було здійснено моніторинговий візит до Черчецького будинку-інтернату для осіб похилого віку та інвалідів, який знаходиться у Чемеровецькому районі. На день візиту в закладі, розрахованому на 90 осіб проживало 74 підопічних, з яких 24 особи з інвалідністю. В ході спілкування з підопічними закладу нашою групою зафіксовано порушення права на охорону здоров’я та медичну допомогу, а також на обмеження вільного пересування та покарання. До прикладу, пацієнти скаржилися на певні обмеження, які застосовує до них керівник закладу. Як покарання за неналежну поведінку підопічних, їх поміщують до ізолятора закладу без телефону та права виходити за його межі , в тому числі на прогулянки», - каже Оксана Кізаєва.

За її словами, чоловік з сильним больовим синдромом повідомив, що після отриманої побутової травми вже понад 10 місяців відчуває сильний біль в ногах, через що кожного дня самостійно використовує знеболюючі ліки та мазі для полегшення самопочуття. Ще одна жінка, скаржилась на болі від пухлини на обличчі, яка призвела до ускладнення прийому їжі, що триває близько двох років.

"В обох випадках відповідно до медичної документації підопічні не оглянуті відповідними спеціалістами, діагнози не встановлені, лікування не призначене», - розповідає Оксана Кізаєва.

Одна із пацієнток будинку-інтернату уже два роки страждає від пухлини на обличчі. Фото: представництво Офісу уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області.Фото: представництво Офісу уповноваженої ВРУ з прав людини у Хмельницькій області.

Одна із пацієнток будинку-інтернату уже два роки страждає від пухлини на обличчі. Фото: представництво Офісу уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області.

За словами регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області Ольги Осередчук, моніторингова група також звернула увагу на порушення права осіб з інвалідністю на реабілітацію. Додає, що їх не забезпечено повною мірою технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення.

«Багатьох не забезпечено туалетними стільцями, у зв'язку з чим в закладі використовуються два так званих «переносні стільці», а також відра. Один з підопічних, якому ампутовано кукси обох кінцівок, немає групи інвалідності, тому не забезпечений необхідними виробами медичного призначення та змушений користуватись звичайними гумовими капцями», - розповідає Ольга Осередчук.

Також за словами Оксани Кізаєвої, в закладі були виявлені і інші порушення - відсутність добових проб страв, перспективного меню, відсутність в раціоні фруктів, перепади у водопостачанні та неможливість використання душу на другому поверсі.

«З позитиву ми відзначили чисту та охайну територію закладу, наявність місць відпочинку, можливість виїзду осіб на інвалідних візках на вулицю, належний догляд ліжкових хворих, відсутність неприємних запахів, дотримання санітарних норм в житлових кімнатах, а також задоволення підопічних отримуваним харчуванням та чуйністю санітарок при їх догляді», - додає Оксана Кізаєва.

За її словами, результати моніторингового візиту обговорено з керівництвом та надано відповідні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків, за наслідками буде скеровано звіт та надано письмові рекомендації щодо усунення виявлених недоліків та порушень.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди