Близько 600 пакунків малюка залишилось у медзакладах Полтавщини: на скільки цього вистачить

Близько 600 пакунків малюка залишилось у медзакладах Полтавщини: на скільки цього вистачить

Пакунок малюка
Фото: Суспільне Полтава

У медзакладах Полтавщини лишилось близько 600 пакунків маляти. Цього вистачить приблизно на місяць, а найближчу поставку бебі-боксів очікують орієнтовно протягом двох тижнів.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора обласного департаменту соцзахисту Світлана Матуйзо.

Скільки пакунків маляти залишилося на Полтавщині

Зараз в медзакладах області лишилось близько 600 пакунків маляти, каже заступниця директора обласного департаменту соцзахисту Світлана Матуйзо.

"Остання поставка пакунків малюка була у червні-місяці, і найближчим часом, можливо, тиждень-два ми отримаємо ще додатково поставку тому, що у кожному пологовому будинку свій залишок. Жінка має право отримати у пологовому будинку, якщо у пологовому будинку такого пакунку не буде, вона має право звернутися до управління соціального захисту населення протягом 30 днів, і відповідно уже управління соціального захисту населення буде забезпечувати натурального допомогою", — говорить заступниця директорка обласного департаменту соцзахисту Світлана Матуйзо.

Близько 600 пакунків малюка залишилось у медзакладах Полтавщини
Пакунок малюка. Фото: Суспільне Полтава

У полтавському перинатальному центрі другого рівня залишилось два бейбі-бокси, каже Наталія Гасан.

" У середньому в місяць у нас так виходить, що ми видаємо десь 30-40 пакунків малюка. Враховуючи, що пологів у нас десь у середньому відбувається десь 170 за місяць, а видаємо пакунки по 30-40. Зараз іде більшість перевага, що жінки надають перевагу брати коштами", — говорить головна акушерка полтавського перинатального центру Наталія Гасан.

В обласному перинатальному центрі пакунок маляти в середньому обирають 40% породіль, із тих, що народжують у закладі, розповіла Суспільному головна акушерка Лідія Дивенець.

Пакунок малюка на Полтавщині
Породілля Катерина Коваль у палаті обласного перинатального центру. Фото: Суспільне Полтава

"Більше беруть довідки. Чому? Якщо пологи другі-треті, то в них уже є певний набір необхідного, тому беруть краще гроші. Пакунки малюка беруть здебільшого ті, хто народжує вперше і, якщо дитина народжується передчасно, допустимо, 32-34 тижні, і ще не закуплені речі", — говорить головна акушерка обласного перинатального центру Лідія Дивенець.

Пакунок маляти – це державна програма одноразової допомоги сім’ям при народженні дитини. Ініціативу на Полтавщині, як і в Україні загалом, впроваджують від вересня 2018-го.

Який вміст пакунка маляти

"Є рушники, є пелюшки різні, багато, ті, що не промокають, теплий плед, багато підгузків. Багато боді, комбінезон і є також розвивальний килимок. Ми давно вже вирішили обрати. Там багато всього, що знадобиться для першого часу. Нам не потрібно звертатися до когось за допомогою, питати, що потрібно, там зібрано все", каже породілля Катерина Коваль.

Близько 600 пакунків малюка залишилось у медзакладах Полтавщини: на скільки цього вистачить
Породілля відкриває пакунок маляти. Фото: Суспільне Полтава

"Жінка, яка народила дитину, крім виплати грошової допомоги на дитину, має право також отримати допомогу пакунок малюка. Вказана допомога надається у двох формах. Перша форма – це виплата грошової допомоги. Її розмір становить на сьогоднішній день 6 816 гривень. Інший варіант – це отримання безпосередньо вже натуральної допомоги – пакунок малюка", говорить заступниця директорка обласного департаменту соцзахисту Світлана Матуйзо.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок