Посольство США у Білорусі закликало своїх громадян покинути країну

Посольство США у Білорусі закликало своїх громадян покинути країну

Посольство США у Білорусі закликало своїх громадян покинути країну
Прапор США. Ілюстративне фото: Getty Images

Посольство Сполучених Штатів у Білорусі 21 серпня закликало американців негайно покинути країну через закриття двох із шести пунктів пропуску на білорусько-литовському кордоні.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті посольства США у Білорусі.

"Не подорожуйте до Білорусі через постійне сприяння владою РБ неспровокованому нападу Росії на Україну, нарощування російських військових сил у Білорусі, свавільне застосування місцевого законодавства, потенційні громадянські заворушення, ризик затримання та обмежені можливості посольства та здатність допомагати громадянам США, які мешкають або подорожують до Білорусі. Громадяни США у Білорусі повинні негайно виїхати", — йдеться у повідомленні.

У посольстві радять громадянам США розглянути можливість виїзду через інші пункти перетину кордону з Литвою та Латвією або літаком і додали, що американцям заборонено в'їжджати до Польщі суходолом з Білорусі.

16 серпня уряд Литви ухвалив рішення про тимчасове закриття з 18 серпня пунктів пропуску "Шумскас" та "Тверячус" на кордоні з Республікою Білорусь.

Що відомо про ескалацію між Литвою та Білоруссю

4 серпня стало відомо, що Литва планує закрити два із шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів із Білоруссю у відповідь на передислокацію найманців ПВК "Вагнер".

8 серпня також повідомлялось, що Литва розглядає збільшення військового контингенту на кордоні Білоруссю.

31 липня Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що вважає присутність найманців ПВК "Вагнер" у Білорусі серйозною загрозою, проте, за його словами, наразі вони не мають ознак можливих провокацій.

Також у Литві розглядають можливість скоротити або закрити автобусне сполучення з Білоруссю. У Литві Мінтранс звернувся до Департаменту державної охорони з проханням оцінити, наскільки ризиковано здійснювати пасажирські перевезення автобусами до Білорусі, яка вважається союзником у війні проти України.

На початок