Бойові машини CV90 та винищувачі F-16. Зеленський підбив підсумки візиту у країни Північної Європи

Бойові машини CV90 та винищувачі F-16. Зеленський підбив підсумки візиту у країни Північної Європи

Президент України Володимир Зеленський під час звернення 21 серпня 2023 року
Президент України Володимир Зеленський під час звернення 21 серпня 2023 року. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки візиту до країн Північної Європи (Швеція, Нідерланди, Данія), і заявив, що це "історична" подія.

Про це глава держави сказав у своєму зверненні 21 серпня.

За словами Зеленського із владою Швеції досягнуто домовленості щодо виробництва в Україні бойових машин CV90.

"Будемо виробляти в Україні CV90 – потужні бойові машини. Наші воїни дуже задоволені цими машинами", — сказав Зеленський.

Нідерланди нададуть Україні 42 винищувачі F-16.

"Нідерланди – як завжди, продуктивно. І цього разу особливо сильно. 42 літаки F-16 ми можемо отримати для України. Отримаємо", — сказав президент.

Данія також надасть Україні американські винищувачі четвертого покоління.

"Данія – ще 19 літаків F-16, плюс розширюємо тренування", — сказав Зеленський і додав, що для нього було честю звернутися до парламенту країни.

"Наш спільний пріоритет – усіх європейців, – щоб усі народи на всіх континентах могли однаково насолоджуватися безпечним життям. Що більше стабільності у світі, то більше стабільності й у нашому європейському домі. В усіх трьох країнах говорили про нові пакети оборонної підтримки для воїнів. Про політичну взаємодію. Про "формулу миру" — хочу особливо подякувати й Швеції, і Нідерландам, і Данії за підтримку "формули миру". Мир – це завжди результат спільних зусиль. Це завжди безпека в усіх сферах життя. І вона буде: для України, для світу. Росії не вдасться зламати глобальну безпеку", — наголосив президент України.

Зеленський окремо подякував США.

"Окремо хочу подякувати США за підтримку нашої свободи та нашої авіаційної коаліції. F-16 – літак, зроблений Сполученими Штатами. Дуже важливо, що президент Байден, його команда… І особливо зусилля його радника з питань національної безпеки Саллівана… Обидві партії Конгресу США, мільйони-мільйони американців підтримують нас у битві за свободу, за незалежність, за наших людей", — сказав Зеленський.

За його словами, робота політиків — це єдність.

"Робота політиків – це єдність. Більше єдності. Більше сили. Коли єдність міцнішає, стають досяжними навіть такі речі, які здавалися комусь фантастичними раніше", — підкреслив президент України.

21 серпня президент України Володимир Зеленський прибув до Греції. Там він має зустрітися із президенткою Катеріною Сакелларопулу, а також провести ґрунтовні переговори з прем’єр-міністром Кіріакосом Міцотакісом і грецькою делегацією.

20 серпня Президент України Володимир Зеленський разом з першою леді Оленою Зеленською прибули з офіційним візитом до Нідерландів.

В той же день Зеленський анонсував свій візит у Данію.

19 серпня під час візиту до Швеції Володимир та Олена Зеленські зустрілися з королем Швеції Карлом XVI Густавом та королевою Швеції Сільвією.

На початок