Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

Андрій Проценко та Олег Дорощук вийшли у фінал ЧС-2023 зі стрибків у висоту

Андрій Проценко та Олег Дорощук вийшли у фінал ЧС-2023 зі стрибків у висоту

Андрій Проценко та Олег Дорощук вийшли у фінал ЧС-2023 зі стрибків у висоту
Андрій Проценко. Фото: AP Photos

Результати українських легкоатлетів у кваліфікації стрибків у висоту серед чоловіків.

В угорському Будапешті розпочався другий день чемпіонату світу з легкої атлетики. Два українські легкоатлети вийшли до фіналу стрибків у висоту серед чоловіків.

У дебютний день ЧС-2023 у технічних дисциплінах стартували Роман Кокошко (штовхання ядра), Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину) та Михайло Кохан (метання молота). За підсумками відбору до фіналу вийшов лише Кохан, який показав результат 78.47 метра.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2023 з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного

Наступними у технічних дисциплінах стартували чоловіки, які провели кваліфікацію у секторі для стрибків у висоту. Україну у цій дисципліні представляли Андрій Проценко, Олег Дорощук та Дмитро Нікітін.

Як минула кваліфікація чоловічих стрибків у висоту

 • До фіналу змагань виходили усі стрибуни, що подолали висоту 2.30 м. Або ж 12 найкращих спортсменів за підсумками кваліфікації.
 • Олег Дорощук та Дмитро Нікітін змагалися у кваліфікаційній групі А, тоді як Андрій Проценко сперечався за вихід до фіналу у групі В.
 • Першим серед українців з дистанції зійшов Дмитро Нікітін. Житомирянин без помилок подолав планку на висоті 2.14 м та 2.18 м, однак на висоті 2.22 метра не виконав жодної вдалої спроби.
 • Андрій Проценко першу помилку у кваліфікації допустив на висоті 2.18 метра, але після цього вдало пройшов 2.22 м та з третьої спроби взяв планку 2.25 м.
 • Олег Дорощук після з першої спроби взяв 2.14 м, 2.18 м та 2.22 м і вперше помилився на висоті 2.25 метра.
 • Зрештою, Проценко взяв 2.25 метра у третій спробі, а Дорощук – у другій.
 • На наступній висоті Олег Дорощук з другої спроби подолав планку 2.28 метра та повторив особистий рекорд. Цей результат через кілька хвилин повторив Проценко.
 • У підсумку 13 атлетів подолали планку 2.28 метра. Тож організатори вирішили закінчити кваліфікацію та допустити до фіналу усіх стрибунів, що взяли цю висоту.
 • Відтак, до фіналу змагань чоловічих стрибків у висоту у підсумку вийшли 13 легкоатлетів: Рьоїті Акамацу (Японія), Джувон Гаррісон та Шелбі Маківен (обидва – США), Мутаз Есса Баршим (Катар), У Сан Хьок (Республіка Корея), Олег Дорощук таОлег Проценко (обидва – Україна), Марко Фассінотті та Джанмарко Тамбері (обидва – Італія), Тобіас Потьє (Німеччина), Брендон Старк (Австралія), Норберт Кобельський (Польща) та Луїс Зайас (Куба).

Фінал змагань зі стрибків у висоту серед чоловіків відбудеться у вівторок, 22 серпня. Початок запланований на 20:58 за київським часом.

ЧС-2023 з легкої атлетики: що відомо

 • У другий змагальний день українці двома легкоатлетками фінішували у топ-11 змагань зі спортивної ходьби серед жінок.
 • У змаганнях з бігу на дистанції 400 метрів серед жінок Катерина Карпюк та Олександр Погорілко не змогли подолати кваліфікацію.
 • Чемпіонат у Будапешті триватиме до 27 серпня. Україна представлена на змаганнях у складі 29 спортсменів.
На початок