Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

"Нарешті це зрушення відбулося". Українська скороходка Собчук уперше виконала норматив на Олімпіаду

"Нарешті це зрушення відбулося". Українська скороходка Собчук уперше виконала норматив на Олімпіаду

Ексклюзивно
"Нарешті це зрушення відбулося". Українська скороходка Собчук уперше виконала норматив на Олімпіаду
Олена Собчук. Фото: Getty Images

Це вже сьома ліцензія України на Ігри у Парижі в легкій атлетиці.

Українська скороходка Олена Собчук завоювала ліцензію на Олімпійські ігри у спортивній ходьбі на 20 км. Сталося це за підсумками виступу у фіналі чемпіонату світу, що триває у Будапешті.

Фінал на дистанції 20 км відкрив програму другого змагального дня на чемпіонаті світу з легкої атлетики. Одразу двом українкам вдалося фінішувати у топ-11 - Олені Собчук та Людмилі Оляновській. Однак лише Собчук виконала олімпійський норматив.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2023 з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного

Фінішну пряму Собчук перетнула з результатом 1:28:50 годин - її особистий рекорд. Це на пів хвилини швидше за олімпійський норматив (1:29.20 годин), Оляновській для цього не вистачило 16 секунд.

Відтак, Собчук стала першою представницею України в легкій атлетиці, що здобула ліцензію на Ігри у Парижі у спортивній ходьбі. Максимальна квота для України на жіночих 20 км - три спортсменки.

Що сказала Олена Собчук про виконаний норматив?

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт українська скороходка відзначила, що задоволена виконаним нормативом. А також результатом: на попередньому ЧС Собчук стала 11-ю, показавши при цьому гірший результат на дві хвилини.

"Звичайно, норматив хотілося ще раніше виконати, і ніяк не було таких зрушень з результатом, він був на місці. І от нарешті це зрушення відбулось, я виконала норматив, хороше місце. Хоча на минулому чемпіонаті світу я була 11-ю, на дві хвилини гірше показала час. А тут така велика конкуренція, з тим часом я тільки десята. Хотілося трішки вище бути, але дякую за те, що маю. Це нас таки мотивує, ми не зупиняємось працювати, тренуємося. Робимо свою роботу, також представляємо країну гідно. І з такими умовами, з такими нашим станом у країні, думаю, що це досить добре".

Окремо Собчук звернула увагу на тактику під час фіналу. І порівняла її з виступом на командному чемпіонаті Європи зі спортивної ходьби: тоді, йдучи лідеркою за підсумками першої половини дистанції, українка втратила перемогу та фінішувала п'ятою.

"Це була наша така тактика, тому що на попередньому міжнародному старті [командному Євро зі спортивної ходьби] я йшла попереду групи. Вела всередині, потім збавила, а мене обігнали, я залишилася п'ятою, хоча йшла першою. Це така тактична недбалість, можна сказати. А тепер я тактично правильно почала: відчувала темп, старалася за учасниками тягнутися, а потім вже їх доганяти. Я не думаю, що вони збавили: також збавила, у мене друга половина [дистанції] гіршою вийшла. Але я дивилася за місцем, за суперниками, старалася їх не відпускати. І це допомогло".

Скільки ліцензій має Україна на Олімпіаду-2024?

Собчук - сьома українка з виконаним нормативом на Олімпіаду у легкій атлетиці. Перед цим його виконали бігунки Анна Рижикова та Вікторія Ткачук (на дистанції 400 м/б).

 • стрибки у висоту: Ірина Геращенко, Юлія Левченко
 • потрійний стрибок: Марина Бех-Романчук
 • метання молота: Михайло Кохан
 • біг на 400 м/б: Анна Рижикова, Вікторія Ткачук
 • спортивна ходьба на 20 км: Олена Собчук

Загалом ж Україна вже має 23 ліцензії на Олімпіаду-2024. Перед нею квоту на Ігри у Парижі здобула шаблістка Ольга Харлан, якій через скандальну дискваліфікацію на чемпіонаті світу МОК надав автоматичну ліцензію у разі, якщо вона не відбереться за спортивним принципом.

Усі ліцензії України на Олімпіаду-2024 (станом на 28 липня)

 • Легка атлетика – 7
 • Плавання – 6
 • Стрільба – 4
 • Стрибки у воду – 2
 • Бокс – 1
 • Сучасне п'ятиборство – 1
 • Фехтування – 1
 • Футбол – 1

Хто така Олена Собчук?

 • 27-річна українська легкоатлетка, що представляє Волинську область.
 • Собчук має можливість дебютувати на Олімпійських іграх. На попередній Олімпіаді у Токіо вона участі не брала.
 • Чемпіонат світу-2023 - третій у кар'єрі Собчук. На світовій першості у Досі вона зупинилася за крок від медалі - четверте місце у спортивній ходьбі на 50 км.
 • Собчук - чемпіонка України зі спортивної ходьби на 35 км у 2019 році. У 2023-му вона двічі ставала другою - на зимовому чемпіонаті України та на турнірі зі спортивної ходьби у Литві (на 20 км).
На початок