Трьох освітян Херсонщини судитимуть за співпрацю з російськими окупантами

Трьох освітян Херсонщини судитимуть за співпрацю з російськими окупантами

Пошкоджений обстрілами РФ клас
Херсон. Зруйнований клас в одній із шкіл міста Фото: Суспільне Херсон

На Херсонщині за колабораціонізм та пособництво РФ судитимуть трьох освітян, які співпрацювали з російськими окупантами та впроваджували освітні стандарти РФ. Про це у Telegram повідомила Херсонська обласна прокуратура.

За даними слідства, влітку 2022 року один з обвинувачених очолив захоплений "Херсонський базовий фаховий медичний коледж".

Інші двоє обійняли посади так званих "завучів" молодших та старших класів школи № 47 у Херсоні. Вони підбирали вчителів та займалися їх "перекваліфікацією", забезпечували навчальний процес за російськими підручниками.

Так званому "керівнику" коледжу загрожує ув'язнення до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Так званих "заступників" директорів школи можуть ув'язнити на три роки з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років.

Раніше Національна поліція України оголосила в розшук так званих "директорів шкіл" окупаційної влади на Херсонщині, серед них завідувач лабораторно-фармацевтичного відділення "Херсонського базового медичного фахового коледжу" Олександр Бойко обійняв посаду директора закладу та очолював його до 11 листопада 2022 року.

Також прокурори повідомили про підозру у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору директорці Томинобалківського ліцею з Херсонщини, яка впроваджувала освітні стандарти РФ.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок