Від ранку система "висла": на Рівненщині стартував прийом документів до вишів

Від ранку система "висла": на Рівненщині стартував прийом документів до вишів

Від ранку система "висла": на Рівненщині стартував прийом документів до вишів Суспільне

У четвер, 13-го серпня стартував прийом заяв для вступу до вищих навчальних закладів. Як і минулого року, документи абітурієнти подають в електронній формі. Вперше цьогоріч у такий спосіб заяви подають і охочі вступити на магістратуру. Водночас, як розповіли в обласному управлінні освіти, зранку система прийому електронних документів вийшла з ладу через велику кількість охочих подати заяви.

У холі головного корпусу Рівненського державного гуманітарного університету облаштували консультаційний пункт. Тут вступникам допомагають правильно подати електронну заяву. Проте від ранку система "висла".

Від ранку система "висла": на Рівненщині стартував прийом документів до вишівСуспільне

На фото абітурієнтка Діана Мамчур

Абітурієнтка Діана Мамчур приїхала з Березнівського району вступати на вчителя іноземних мов. Розповідає, зранку намагалась зайти в електронний кабінет з дому, але не вийшло, то ж приїхала сама.

"До сьогоднішнього дня, оскільки електронні заяви з 5-го числа почали подавати вступники до магістратури, він працював успішно. Заяви без проблем були подані. Але сьогодні зранку відбувся збій у роботі ЄДЕБО", – коментує заступниця голови приймальної комісії РДГУ Клавдія Джеджера.

Від ранку система "висла": на Рівненщині стартував прийом документів до вишівСуспільне

Через збій працівники консультаційного пункту не можуть допомогти абітурієнтам відкрити їх електронні кабінети та подати заяви, розповіла заступниця. Додала, що консультувати планують у телефонному режимі, або пропонуватимуть приїхати ще раз.

Абітурієнти, які вступають на бакалавра з дипломом молодшого спеціаліста, подають документи лише особисто і в паперовій формі, розповідає відповідальний секретар приймальної комісії РДГУ Василь Левчук.

Від ранку система "висла": на Рівненщині стартував прийом документів до вишівСуспільне

На фото відповідальний секретар приймальної комісії РДГУ Василь Левчук

"Так само особисто документи подають вступник на базі повної загальної середньої освіти, які мають якісь неспівпадіння у документах, якісь їхні документи не зареєстровані в Єдиній державній базі з питань освіти", – додає відповідальний секретар.

Триватиме прийом заяв на денну форму навчання до 22-го серпня включно. Вступаючи на державну форму навчання абітурієнт має право подати максимум 5 заяв на бюджетну форму навчання у будь-який виш без обмеження щодо кількості спеціальностей, наголошує головна спеціалістка відділу обласного управління освіти Майя Андрєєва.

Від ранку система "висла": на Рівненщині стартував прийом документів до вишівСуспільне

На фото головна спеціалістка відділу обласного управління освіти Майя Андрєєва

"На контракт ця кількість заяв не обмежена. Список рекомендованих до зарахування на державну форму навчання буде 27 серпня і вже, хто отримає таку рекомендацію – подає оригінали документів до 31-го серпня, тобто буде 5 днів", – коментує спеціалістка.

Документи можна подавати особисто, відправити рекомендованим листом поштою, а також електронною поштою з накладанням особистого електронного цифрового підпису, додає Майя Андрєєва.

Зарахування вступників до вищих навчальних закладів відбудеться на початку вересня. Відтак, навчання для них розпочнеться 15-го числа. А для студентів 2-х, 3-х та 4-х курсів, як і зазвичай, 1-го вересня.

Авторка: Тетяна Климчук

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди