У Херсоні вперше пройде міжнародний фестиваль ГогольFEST

У Херсоні вперше пройде міжнародний фестиваль ГогольFEST

У Херсоні вперше пройде міжнародний фестиваль ГогольFEST
Суспільне Херсон

ГогольFEST – міжнародний фестиваль, який об’єднує різні мистецькі дисципліни, вперше пройде у Херсоні 4 вересня. Про локації, програму та концепцію фестивалю під час прес-конференції розповіли його організатори.

На Трофейному мості у Гідропарку, через який дачники добираються до своїх дач на Дніпрі, відбулась прес-конференція з приводу проведення ГогольFEST. Сам фестиваль розпочнеться 4 вересня також на цьому мосту.

У Херсоні перше пройде міжнародний фестиваль ГогольFEST
Суспільне Херсон

ГогольFEST dream – фестиваль з історією, - говорить координаторка проєкту у Херсоні Світлана Бєлоброва. Хотіли показати жителям інших міст і самим херсонцям обласний центр таким, яким вони його ще не знають. Фестиваль розпочав свою історію у 2007 році. Цього року він вперше пройде в Херсоні.

"Чому саме в Херсоні? Бо в Херсоні є люди. Я ось така маленька людина, але за моїми плечима стоять люди, які дуже люблять своє місто і дуже хочуть, щоб у нашому місті проходили такі фестивалі, які розвивають культуру, освіту і допомагають людям не просто відпочивати, а відпочивати з розумом, з настроєм, відпочивати розвиваючись", - розповіла Світлана Бєлоброва.

Проєкт наразі ще доповнюється. Задіяти мають мінімум 5 локацій у місті, серед них Урбан-сад, Набережна біля готелю Фрегат, театр ім. Куліша, вулиця Суворова. Відкриється фестиваль перформативним концертом від гурту ДахаБраха, який відбудеться на мосту. Спостерігати його глядачі будуть з річки, - говорять організатори заходу.

У Херсоні перше пройде міжнародний фестиваль ГогольFEST
Суспільне Херсон

Концерт буде безкоштовним, проте глядачам доведеться самим вирішувати, як його подивитися. Можливо потрібно задіяти човни, - говорить Максим Демський – директор ГогольFEST dream:

"У нас придумана тема. Вона називається – dream. Це пробудження до мрії. Ми зараз знаходимося на мосту, на якому буде відкриття фестивалю. Власне міст через цю річку – це і є кордон, який слово dream ділить на дві частини. Перша – це сон, а друга – це мрія. І ось що херсонці обирають? Вони обирають той потойбічний світ, в якому є ідеї, але не має дії та реалізації, чи є мрія, яка потребує реалізації".

Проєкт створюється у колаборації команд з Херсона, Києва та інших міст, - говорить Максим Демський. Заходи, які будуть проходити на відкритому повітрі з необмеженою кількістю учасників – будуть безкоштовними для відвідувачів.

У Херсоні перше пройде міжнародний фестиваль ГогольFEST
Суспільне Херсон

Протягом трьох днів заплановано близько 50 подій. Про театральну частину фестивалю розповів директор обласного музично-драматичного театру імені Куліша Олександр Книга:

"У нас кілька локацій саме в театрі. Одна з вистав театральних, а може й кілька будуть приймати участь у фестивалі - це наша вистава у лісовому театрі - Сон літньої ночі, яка у програму включена. Найцікавіші, на мій погляд події – це опера Йоу, яка відбудеться у нас в театрі. Ще кілька проектів. Ми розглядали всі наші локації. Ми в цьому плані театр дуже креативний. 5 сценічних майданчиків тільки в самому театрі. Так що ГогольFEST є де розгулятися".

Мета фестивалю - залучити до Херсона туристів. Він не має політичного контексту, і є винятково мистецьким, - говорять організатори. Брати участь у подіях фестивалю можливо за дотримання карантинних вимог.

Олена Протопопова, В'ячеслав Ходус.

На початок