Прем'єр Латвії Каріньш заявив, що йде у відставку

Прем'єр Латвії Каріньш заявив, що йде у відставку

Латвійський прем’єр та голова партії “Нова Єдність” Кріш’яніс Каріньш
Латвійський прем’єр та голова партії “Нова Єдність” Кріш’яніс Каріньш, 1 жовтня 2022, Фото: AP/Roman Koksarov

Голова уряду Латвії Кріш’яніс Каріньш оголосив, що складе прем’єрські повноваження у зв’язку з коаліційною кризою та офіційно подасть заяву президенту країни у четвер, 17 серпня.

Про це повідомляє Delfi.

Зазначається, що вранці, 14 серпня, Каріньш несподівано скликав брифінг та оголосив на ньому, що піде у відставку у зв’язку з коаліційною кризою та подасть президенту відповідну, а своїй партії пропонує висунути нового кандидата у прем'єри.

Наразі уряд Латвії продовжить функціонувати як тимчасовий до затвердження нового. Як пише Delfi, неофіційно обговорюють, що новий уряд може очолити однопартійниця Каріньша з "Нової єдності", теперішня міністерка з питань добробуту Евіка Сіліня.

Однак на пресконференції у понеділок, 14 серпня вона ухилилася від можливостей зайняти цю посаду. Сілінія наголосила, що ще не будо проведено процедур з обрання прем'єр-міністра, але цієї середи, 16 серпня, заплановано засідання політради, на якому визначиться наступний прем'єр країни.

8 липня Едгарс Рінкевичс склав присягу президента Латвії на урочистому засіданні Сейму і пообіцяв подальшу підтримку Україні.

На початок