В Ірпені понад 30 будинків відбудовують "з нуля" — Кравченко

В Ірпені понад 30 будинків відбудовують "з нуля" — Кравченко

В Ірпені понад 30 будинків відбудовують "з нуля" — Кравченко
Вібдудова в Ірпені Фото: КОВА

В Ірпені напроти житлового комплексу "Ірпінські Липки" триває комплексне відновлення приватних будинків, пошкоджених або зруйнованих внаслідок вторгнення російських військ. Також у рамках проєкту почали відбудовувати понад 30 будинків "з нуля".

Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної військової адміністрації із посиланням на начальника КОВА Руслана Кравченка.

Він нагадав, що під час бойових дій без житла залишилися понад 300 мешканців із вул. Багірова та Гостомельського шосе. За його словами, Програма КОВА передбачає капітальний ремонт понад 30 будинків. У більшості з них ремонтні роботи вже на фінішній прямій. Йдеться про заміну вікон, дверей, парканів, покрівлі, термомодернізацію фасадів тощо.

"Крім термінів, значна увага приділяється якості будівництва. На всіх етапах здійснюється технічний нагляд. Де виявляємо недоліки, оперативно вимагаємо від підрядників їх виправляти",— каже Кравченко.

Він зауважив, що у рамках проєкту ще понад 30 будинків будуть відбудовані "з нуля". Роботи вже стартували. Площа будинків — від 70 до 180 м². Усі проєктні рішення погоджуються з мешканцями. У планах — капітально відремонтувати Гостомельське шосе та вул. Багірова, облаштувати сучасне освітлення вулиць.

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

На початку серпня 2023 року міський голова Ірпеня Олександр Маркушин поінформував, що в місті потрібно демонтувати півтори тисячі будинків, зруйнованих під час бойових дій минулого року.

В Ірпені капітально відремонтують 12 багатоповерхівок, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ на територію Київщини. 282 мільйони гривень виділили з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе.

У березні Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об’єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

Протягом 2022 року в Ірпені повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.

На початок