Україна здобула три нагороди на молодіжному чемпіонаті Європи з плавання: усі медалі та залік

. Владислав Бухов (праворуч). Фото: AP Photo/David Goldman

Українські плавці здобули "золото" та дві "бронзи".

В ірландському Дубліні завершився молодіжний чемпіонат Європи з плавання. У змаганнях взяла участь й збірна України.

Цьогорічна континентальна першість серед плавців та плавчинь у віковій категорії U23 проводилася вперше в історії. До заявки "синьо-жовтих" на турнір увійшли шість спортсменів: Владислав Бухов, Денис Кесіль, Ілля Лінник, Володимир Лісовець, Вадим Науменко та Максим Овчінніков.

Найкращий результат серед український плавців показав Владислав Бухов. 21-річний киянин здобув "золото" у Skins RaceСерія запливів на вибування, де переможець визначається у фінальному протистоянні двох найсильніших плавців. та став третім на дистанції 50 метрів вільним стилем, на якій уже здобув ліцензію на Олімпіаду-2024. Ще одну "бронзу" збірній України приніс виступ Максима Овчіннікова на дистанції 200 метрів брасом.

Усі нагороди "синьо-жовті" здобули в другий день змагань, які проходили 11-13 серпня. Натомість на фініші чемпіонату Європи Вадим Науменко став п'ятим та встановив новий рекорд України на дистанції 200 метрів комплексним плаванням.

Усі нагороди України на молодіжному Євро з плавання

• "золото": Владислав Бухов (Skins Race)
  • "бронза": Владислав Бухов (50 м вільний стиль), Максим Овчінніков (200 м брасом)

З трьома нагородами молодіжного Євро з плавання збірна України посіла 12-е місце у медальному заліку турніру. Переможцем за цим показником стала команда Ірландії, яка загалом виборола дев'ять нагород, шість з яких – "золото".

Медальний залік молодіжного Євро з плавання: топ-5