Більшість батьків — іноземці. Скільки сурогатних дітей народилося в Україні за 5 років

Більшість батьків — іноземці. Скільки сурогатних дітей народилося в Україні за 5 років

Більшість батьків — іноземці. Скільки сурогатних дітей народилося в Україні за 5 років pixabay

Міністерство юстиції заявляє, що з 2015 року по квітень 2020 в Україні від сурогатних матерів народилося 6599 дітей, з них — 6126 дітей, які мають батьків-іноземців.

Згідно з повідомленням Мін'юсту в Facebook, 4631 дитину народили сурогатні матері у період 2015-2019 років, з них — 4279 дітей мають батьків-іноземців. У 2019 році в Україні було народжено 1499 таких дітей, з яких 1418 мають батьків з інших країн, а у період із січня по квітень 2020 з'явилося на світ 464 дитини, з яких іноземних батьків мають 429 немовлят.

Статистика дітей, народжених від сурогатних матерівМін'юст

Статистика дітей, народжених від сурогатних матерів

Міністерство зазначає, що випадки, коли органи державної реєстрації актів цивільного стану додатково перевіряють достовірність поданих документів, зокрема, в частині законності перебування батьків–іноземців на території України, є непоодинокими.

Мін'юст нагадав, що важливою умовою для сурогатного материнства є перебування у шлюбі осіб, які мають бажання і медичні показання для участі в такій програмі. Це має бути підтверджено документально під час реєстрації народження дитини. Не менш принциповим питанням є генетична спорідненість дитини з одним або обома з батьками, що підтверджується відповідною довідкою закладу охорони здоров’я.

Сурогатна матір не повинна мати безпосередній генетичний зв’язок з дитиною та не зазначається у свідоцтві про народження. Також вона має подати заяву про згоду на запис подружжя батьками дитини, справжність підпису на якій має бути засвідчено нотаріально.

Що відомо

  • У середині травня стало відомо, що у столичному готелі "Венеція" перебувають понад 50 немовлят, народжених від сурогатних матерів.
  • Приватна компанія, яка займається репродуктивними технологіями, планувала відправити їх за кордон, але не могла цього зробити через карантин.
  • Уповноважена з прав людини Людмила Денісова заявила, що в разі продовження карантину загалом таких дітей може бути тисяча.
  • З 1 січня по 8 липня 2020 року в Україні зареєстровано у п'ять разів більше шлюбів, ніж розлучень.
  • У Мін’юсті оприлюднили список імен, якими у 2019 році найчастіше називали дітей у Києві, а також Київській та Черкаській областях.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди