Столична влада планує відновити озеро та пляж на Виноградарі

Столична влада планує відновити озеро та пляж на Виноградарі

У Києві планують відновити озеро і пляж біля нього
Фото: Київська міська рада

Комунальне підприємство "Плесо" із фахівцями розробили проєкт щодо відновлення озера Синє, яке розташоване у київському мікрорайоні Виноградар.

Про це повідомив начальник департаменту захисту довкілля й адаптації до змін клімату КМДА Олександр Возний.

Проєкт передбачає розчистку озера на глибину 5 метрів, відновлення його гідрологічного режиму через відкриття підземних джерел й наповнення водою природним шляхом.

"Роботи з порятунку озера були заплановані ще на минулий рік, однак повномасштабне вторгнення внесло свої корективи. Розуміючи критичний стан озера, Департамент забезпечив внесення робіт по озеру Синє до Переліку природоохоронних заходів на 2023 рік", — написав Возний.

25 травня 2023 року столичні депутати на сесії підтримали Перелік природоохоронних заходів, які будуть фінансуватися з Київського фонду охорони навколишнього природного середовища. Першим пунктом в Переліку була розчистка озера Синє.

Після цього був підготовлений проєкт розпорядження КМВА про розподіл коштів, який передбачає виділення 35 млн гривень на комплекс робіт з ревіталізаціїРевіталізація — відновлення занедбаних переважно старих промислових споруд та просторів, індустріальних районів у містах. озера. Виділення коштів було підтримано екологічною та бюджетною комісіями Київської міської Ради.

Після узгодження з усіма підрозділами міської влади документ із "розподілом коштів" відправили до КМВА на підпис. Він розглядався там понад 1,5 місяці і Возний підтвердив, що у відомстві цей документ підпишуть.

"Це розблокує шлях для початку робіт на озері. Після проходження низки технічних процедур комунальне підприємство з охорони, утримання та експлуатації земель водного фонду міста Києва "Плесо" оголосить тендер з розчистки та благоустрою озера Синє", — додав посадовець.

Після підписання відповідних документів та проведення тендеру, департамент сподівається завершити роботи у середині вересня 2023 року. Цьогоріч планують розчистити південну та північну частини озера на площі 42 гектари на глибині 5 м. Також хочуть укріпити частини берегової лінії в деяких місцях габіонами, аби у воду не сповзав ґрунт.

"Зараз основна мета – наповнити озеро водою. В наступному році перейдемо до благоустрою, який передбачає великий пляж та комфортний парк з вело- та біговими доріжками з дотриманням усіх вимог з інклюзивності", — додав очільник департаменту захисту довкілля й адаптації до змін клімату КМДА Олександр Возний.
На початок