Рівненська ОДА просить сприяти християнській етиці у школах. Реакція соцмереж

Рівненська ОДА просить сприяти християнській етиці у школах. Реакція соцмереж

Рівненська ОДА просить сприяти християнській етиці у школах. Реакція соцмереж Суспільне Суми

Рівненська ОДА просить сприяти запровадженню у школах предметів духовно-морального спрямування, в тому числі християнської етики. Лист розіслали головам райдержадміністрацій, міським головам та головам ОТГ. Це викликало дискусію у соцмережі Facebook.

Лист за підписом першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна поширила у Facebook рівнянка Вікторія Алексейчук. У листі сформульоване прохання сприяти запровадженню у школах предметів духовно-морального спрямування. Авторка посту нагадала статтю 35 Конституції України, в якій зазначено, що церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви.

Під цим повідомленням станом на 12 серпня користувачі залишили 274 коментарі. Авторка посту Вікторія Алексейчук Суспільному пояснила, що особисто вона негативно ставиться до таких листів.

"Я – держслужбовець і хочу, щоб у державі дотримувалися законів. Такі предмети мають вивчатися у недільних школах. Так, цей лист нікого ні до чого не примушує. Але такі рекомендації на місцях сприймають як обов’язкові до виконання", – сказала Вікторія Алексейчук.

Її підтримує і завідувач сектору Дермансько-Острозького національного природного парку Оксана Головко, яка теж підхопила тему. Суспільному вона розповіла, що не належить до жодної релігійної громади.

"І якби у мене були діти, я б була проти того, щоб їх змушували вивчати християнську етику. Досить у школах предмета "Етика". А от питання щодо того, чи вивчати християнську, мусульманську чи якусь іншу етику – це вже компетенція кожної конкретної сім’ї", – вважає жінка.

Користувач Бодя Ставр натомість зазначає, що дітям потрібно знати, що є гріх, відповідальність, любов до ближнього.

"Це з власного досвіду, діти мали проблеми в школі. Коли намагалися вчиняти по- християнськи, а інші поняття не мають, що можна уступити, не бити, не давати здачі і т. д. Бо батьки їх пару раз на рік підуть до церкви –бо так треба, а дітей не можуть навчити, бо і самі до пуття не знають", – написав чоловік.

Ініціатором листа щодо запровадження предметів морально-духовного спрямування стало обласне управління освіти, пояснив Суспільному в.о. начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Олександр Набочук.

"Наш лист мотивує сприяти запровадженню таких предметів, в тому числі християнської етики. Це не обов’язковий предмет для всіх, а факультатив, який відвідують за бажанням", – сказав освітянин.

Рекомендують його у школах області, щоб прищепити дітям, батьки яких цього хочуть, християнські цінності. Тобто, нікому не нав’язуватимуть релігію чи віросповідання, уточнив чиновник.

Суспільне намагалося зв'язатися з першим заступником голови ОДА Сергієм Подоліним, аби почути його позицію. За відомим журналістам номером ніхто не відповів. У пресслужбі ОДА зазначили, що він перебуває зараз у відпустці.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди