Kherson Film Fest. У Херсоні стартував перший після деокупації кінофестиваль

Kherson Film Fest. У Херсоні стартував перший після деокупації кінофестиваль

Ексклюзивно
Kherson Film Fest
Херсон. Kherson Film Fest, 11 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

У Херсоні розпочався Kherson Film Fest. Протягом трьох днів глядачам презентують десять стрічок. У програмі фестивалю як повний метр, так і короткометражне кіно. Захід відкриває фільм режисера Мирослава Латика “Королі репу”.

Вперше у Херсон Мирослав Латик приїхав у листопаді, відразу після звільнення міста. Розповідає, саме тут планує знімання нового проєкту про дітей війни.

"У Херсоні що мене здивувало — величезне місто і пусте. Воно створює постапокаліптичний настрій. Це дає відчуття близькості фронту, близькості війни. Ми приїхали в Херсон і зрозуміли, що хочемо пошукати саме по нашій темі. Херсон дає дуже чітке поняття "діти війни", воно дуже поруч. Плюс наявність Дніпра. Це пусте місто дає відразу відчуття, що щось не так, ці перекотиполя. Зразу дуже постапокаліптичний настрій. Можливо ми восени приїдемо для фільмування повнометражного фільму про дітей війни", розповів режисер.

Kherson Film Fest. На Херсонщині стартував перший після деокупації кінофестиваль
Херсон. Режисер фільму та програмний директор фестивалю Kherson Film Fest, 11 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Разом з Мирославом Латиком на відкриття кінофестивалю приїхала продюсерка Оксана Іванюк, яка представляє фільм Сергія Буковського "Іван і Марта" та короткометражку Мирослава Латика "Велика маленька війна".

"Це документальний фільм про Івана Дзюбу. Фактично це фільм про кохання, не лише історія про шістдесятників, про родину Дзюб, як складалося їхнє життя. Це ще і дуже ніжна, тендітна родинна історія про стосунки Івана і його дружини Марти — короткометражний фільм "Велика Маленька війна". Це дуже особистісна історія. Історія, яка сталася з родиною Мирослава. Ми знімали її минулого року на Бойківщині в Карпатах", говорить продюсерка.

Kherson Film Fest. На Херсонщині стартував перший після деокупації кінофестиваль
Херсон. Глядачі на фестивалі Kherson Film Fest, 11 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Вперше від початку повномасштабного вторгнення на такому кінопоказі глядачка Олександра.

"Ми зовсім ніде не буваємо, тому що такі обставини. На роботу, додому ...так...деколи в гості й прийдемо", говорить глядачка.

Глядачка Любов Андріївна відчула у фільмах щось знайоме і близьке.

"Це ж про нас. Ми були постійно в окупації. Сьогодні дев'ять місяців, як нас звільнили", - розповіла жінка.

Kherson Film Fest. На Херсонщині стартував перший після деокупації кінофестиваль
Херсон. Продюсерка Оксана Іванюк на фестивалі Kherson Film Fest, 11 серпня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

За словами програмного директора фестивалю Алекса Малишенка, ідея провести кінофестиваль належить генеральному директору херсонського драмтеатру Олександру Книзі та директору ККЗ "Ювілейний" Юрію Ковалю.

"Хотів якось передати атмосферу Херсона, саме цю сонячну, навіть російські бомби, все одну цю атмосферу не можуть знищити. Тут є це південне сонце, відчувається цей вайб і хотілося фільмів, які будуть йому відповідати", говорить Алекс Малишенко.

На фестивалі представлені фільми, які стосуються Херсонщини безпосередньою. Це фільм "Заповідник Асканія", документальний, він про заповідник. Один з його героїв згадує, якою була Асканія-Нова до окупації, які там були люди, тварини, говорить програмний директор фестивалю. Також фільм "Поема про море" Юлії Сонцевої дружини Олександра Довженка, про те, як будували Каховське водосховище, як заливали водою цю територію.

Kherson filmfest триватиме до 13 серпня. Серед фестивальних фільмів є дитячі стрічки та комедії.

"Якщо ми говоримо про якесь кіно фестивальне — це ми експортуємо свою культуру в світ. Інша важлива частина - це експорт своєї культури для самих себе. Створення нових наративів, щоб нарешті люди перестали дивитися "інтернів". Це 10-ий рік війни", розповів режисер Мирослав Латик.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок