Вища рада правосуддя дозволила арештувати суддю Приморського райсуду Одеси

Вища рада правосуддя дозволила арештувати суддю Приморського райсуду Одеси

Вища рада правосуддя дозволила арештувати суддю Приморського райсуду Одеси
НАБУ і САП вручили підозру судді Приморського райсуду Одеси. Суддя Приморського райсуду Одеси Ілля Лонський. Фото: НАБУ

Вища рада правосуддя надала згоду взяти під варту суддю Приморського райсуду Одеси Іллю Лонського, якого НАБУ і САП підозрюють у корупції.

Про це 10 серпня повідомили у пресслужбі ВРП.

Клопотання про арешт судді подав керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. В ньому було вказано, що суддю підозрюють у спробі дати хабар іншій судді за позитивне рішення в адміністративній справі, а також у привласненні частини хабаря.

"Вища рада правосуддя урахувала наявність обґрунтованої підозри у вчиненні суддею Лонським І. В. кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, здійснювати незаконний вплив на свідків, перешкоджати іншим чином у кримінальному провадженні", — вказано у повідомленні.

Мова йде про хабар у розмірі двох тисяч доларів від військовослужбовця. Підозру судді повідомили на початку серпня. Посередником був адвокат, якого викрили у червні. Справу кваліфікували за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 15Замах на вчинення кримінального правопорушення є незакінченим, якщо особа з причин, що не залежали від її волі, не вчинила усіх дій, які вважала необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця., ч. 3 ст. 369Пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, якщо неправомірна вигода надавалася службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб та ч. 2 ст. 190Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому.. Судді може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі до 8 років з конфіскацією майна.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок