Резиденція "Периферії": на Івано-Франківщині митці з різних країн обговорили, якою бачать війну в Україні

Резиденція "Периферії": на Івано-Франківщині митці з різних країн обговорили, якою бачать війну в Україні

Резиденція "Периферії": на Івано-Франківщині митці з різних країн обговорили, якою бачать війну в Україні
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Резиденція "Периферії" зібрала у селі Бабин Косівського району, що на Івано-Франківщині, письменників, художників, композиторів та інші митців з різних країн. Учасники заходу обговорювали питання війни в Україні та ділилися власним досвідом. Про це Суспільному розповіла менеджерка проєкту Юлія Париш.

З її слів, з-поміж 11 учасників — четверо іноземців.

Резиденція "Периферії"
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Місцем для своїх дискусій та проживання вони обрали хату-майстерню.

Хата-майстерня у селі Бабин
Хата-майстерня у селі Бабин Косівського району. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це — дворічний проєкт. Участь у ньому бере не тільки наша українська організація, але ще й організація з Польщі, Австрії, Румунії та Німеччини. В кожній з цих країн буде відбуватися якась своя резиденція на певну тематику", — розповідає Юлія Париш.

Художник Даніїл Ревковський
Художник із Харкова Даніїл Ревковський. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Художник із Харкова Даніїл Ревковський розповідає, що кілька років хотів потрапити до хати-майстерні та врешті йому це вдалося. Митець малюватиме гірські краєвиди, опираючись на референс свого діда, який малював Карпати під час Першої світової війни, перебуваючи у лавах австро-угорської армії.

"Дідо робив малюнки місцевості. В нього була велика колекція. Вона досі у мене в Харкові залишилася. Потім він потрапив у полон російської царської армії. Мені цікаво, як тут відбувалися події Першої світової війни, бо це — перша тотальна війна і вона відбувалася на теренах цих територій", — каже Даніїл Ревковський.

Композиторка Анна Хвиль
Композиторка Анна Хвиль. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Композиторка Анна Хвиль взяла із собою різні види мікрофонів. З її слів, вони можуть записати те, що не чує людське вухо.

"Вони записують вібрації, які є під водою. Їх можна занурювати в джерела. З цими мікрофонами результати непередбачувані. Це — скоріше, як методи дослідження середовища. Щоразу думаєш, що буде по одному, пробуєш, а воно — по іншому. Інколи здається, що ніякого цікавого звуку не буде, але ти слухаєш, і щось виходить", — каже Анна Хвиль.

Директор однієї із галерей у Любліні Вальдемар Татарчук
Митець Вальдемар Татарчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Вальдемар Татарчук з Польщі ставить перформанси, крім того, є директором однієї із галерей у Любліні. Митець розповів, чому вирішив взяти участь у цій резиденції.

"Це — мій обов'язок допомагати українським художникам і художницям. Але ця допомога має бути такою, яку вони б хотіли, яка їм потрібна. Тому треба приїжджати, розмовляти та питати", — каже Вальдемар Татарчук.

Митці перебуватимуть у Бабині три тижні. У межах програми заплановані поїздки навколишньою місцевість та походи у Карпати, каже Юлія Париш.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок