Побиття і затримання. У МЗС розповіли про постраждалих у Білорусі громадян України

Побиття і затримання. У МЗС розповіли про постраждалих у Білорусі громадян України

Ексклюзивно
Побиття і затримання. У МЗС розповіли про постраждалих у Білорусі громадян України
. УНІАН

У Білорусі під час акцій протесту у зв'язку з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем президентських виборів побили українського фотокореспондента і затримали 9 громадян України.

"За інформацією посольства України в Білорусі, станом на 9:00 12 серпня відомо про факт побиття українського фотокореспондента агентства Associated Press, якого з незначними медичними ушкодженнями було доставлено до одного з медичних закладів. Після надання допомоги у той же день він був виписаний. До посольства не звертався", — йдеться у відповіді пресслужби Міністерства закордонних справ на запит Суспільного.

Згідно з нею, посольство також отримало повідомлення про затримання у місті Вітебськ 9 громадян України у зв'язку з "адміністративними правопорушеннями". За результатами вжитих посольством заходів, наступного дня зазначені громадяни України були звільнені з-під варти.

Інформація про будь-які інші інциденти з громадянами України та Білорусі нині відсутня. Зазначається, що посольство продовжує перевірку й відстеження ситуації і в разі появи нових даних інформуватиме додатково.

Що відомо

  • За попередніми результатами виборів, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • 9 серпня у Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявили, що на акціях протесту було затримано близько 3 тисяч осіб.
  • Увечері 10 серпня в центрі Мінська та інших міст Білорусі люди знову вийшли на вулиці. Упродовж другої доби протестів, за офіційними даними, було затримано понад 2 тисячі осіб.
  • У цей вечір влада Білорусі підтвердила загибель одного чоловіка під час протестів у Мінську. Згідно з офіційною інформацією, він загинув, коли намагався кинути в силовиків вибухівку.
  • МОЗ Білорусі заявляє про понад 200 травмованих, ЗМІ — про 67 лише у Бресті.
  • У Мінську і ще понад десяти містах Білорусі третю ніч тривали масові акції протесту у зв'язку з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем президентських виборів.

Читайте також

"Вимкнений інтернет, зачинені магазини, військова техніка. Третій день протестів у Білорусі"

"Затриманих судять просто в тюрмах, є свідчення про катування — білоруський правозахисник"

На початок