У ПАР через протести водіїв таксі загинуло щонайменше 5 людей

У ПАР через протести водіїв таксі загинуло щонайменше 5 людей

Протести в Кейптауні
Дим над Кейптауном 3 серпня, 2023 року під час протесту власників та водіїв таксі. Фото: Getty Images

П'ятеро людей загинули під час насильницьких протестів, пов'язаних із страйком водіїв таксі в одній зі столиць Південноафриканської Республіки.

Про це повідомляє BBC.

Водії та власники таксі вийшли на тижневий страйк проти "жорсткої тактики" правоохоронців. Вони заявляють, що їхні транспортні засоби піддаються нападам і конфіскуються за дрібні правопорушення – непристебнутий пасок безпеки та неправильний рух аварійною смугою. Вони стверджують, що іншим водіям виписують лише штрафи.

Оператори маршрутних таксі по всьому Кейптауну також висловлювали розчарування тим, що уряд конфісковує таксі, які, як вони стверджували, непридатні до експлуатації.

У вівторок міністр транспорту Південної Африки Сіндісіве Чікунга наказав негайно звільнити маршрутне таксі, конфісковані міською владою Кейптауна.

За інформацією поліції, понад 120 людей заарештували з початку страйків 3 серпня, і їм відомо про випадки грабежів, кидання каменів і підпалів. Міністр поліції Бекі Челе також підтвердив, що серед загиблих є офіцер поліції, а серед постраждалих — діти, які більше не можуть ходити до школи.

Сполучене Королівство опублікувало оголошення про обмеження щодо подорожей до ПАР після того, як страйк внесли до списку "високої загрози безпеці для туристів".

На початок