Збройні сили Руанди перетнули кордон Конго

Збройні сили Руанди перетнули кордон Конго

Збройні сили Руанди перетнули кордон Конго
Заворушення у Демократичній Республіці Конго: члени EACRF спостерігають, як повстанці з угруповання M23 відступають з позицій у місті Кімумба, 23 грудня 2022 року, фото: AP

Армія Демократичної Республіки Конго заявила, що сили оборони Руанди перетнули кордон у четвер і напали на прикордонні сили безпеки. Про це пише агентство Reuters.

"Послідуючі зіткнення дозволили Збройним силам Демократичної Республіки Конго (FARDC) дати відсіч руандійським терористам, які вчинили цю нестерпну провокацію", — йдеться в заяві, додаючи, що нападники відступили назад.

Конго та Руанда були втягнуті в суперечку з 2022 року через відродження повстанського угруповання M23Рух 23 березня — конголезьке повстанське угруповання, утворене на базі Національного конгресу народної оборони Конго. Представляє інтереси етнічної меншини тутсі та діє Сході країни. Свою назву отримала від дати мирних переговорів 2009 року, коли повстанці тутсі були легалізовані та влилися до складу діючої армії., що діє в східному Конго, у підтримці якого КіншасаСтолиця Демократичної Республіки Конго звинувачує Руанду, яка постійно заперечує це.

Експерти ООН також заявили, що вони мають докази того, що руандійські війська воювали разом із M23 у східному Конго та забезпечували повстанців зброєю та припасами.

У червня поліція Уганди повідомила, що 20 невідомих були заарештовані за підозрою у співпраці з групою, яку звинувачують у жахливому нападі на школу поблизу кордону з Конго. Тоді загинули щонайменше 42 людини.

На початок