Заступник голови Івано-Франківська Олександр Левицький прокоментував звернення медиків пологового

Заступник голови Івано-Франківська Олександр Левицький прокоментував звернення медиків пологового

Заступник голови Івано-Франківська Олександр Левицький прокоментував звернення медиків пологового
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Заступник міського голови Івано-Франківської громади Олександр Левицький прокоментував Суспільному звернення лікарів міського клінічного перинатального центру до міністра охорони здоров’я, голови Національної служби здоров’я України та очільника Івано-Франківська щодо об’єднання чотирьох медзакладів міста у єдиний кластер, а також заяву медиків до Руслана Марцінківа стосовно його відставки.

У зверненні, яке 6 серпня 2023 року оприлюднили на Facebook-сторінці перинатального центру, йдеться про те, що реорганізація порушує вимоги й протоколи МОЗ, які передбачали об’єднання трьох закладів без стоматологічної клініки. Натомість, зі слів Олександра Левицького, постанова Кабміну не зобов'язує об'єднувати лише три медзаклади.

"Рішення ухвалює власник, нічого нічому не суперечить. Не означає, якщо вони сказали об’єднувати три медустанови, то інші неможливо. Кожен із цих закладів окремо існувати не може, а те, що ми вирішили, що ще один заклад буде приєднаний і залучений в наданні медичної допомоги, це — незв’язані речі", — говорить Левицький.

Стоматполіклініка в Івано-Франківську
Стоматполіклініка у Франківську. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Крім того, в заяві перинатального центру зазначили, що скоро стоматологічна поліклініка може стати неспроможним закладом через недостатність фінансування. Олександр Левицький цю тезу спростовує: "На цьому етапі стоматполіклініка значно більше грошей заробляє, ніж перинатальний центр".

В іншому зверненні, розміщеному на Facebook-сторінці перинатального центру 7 серпня, працівники медзакладу просять міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа змінити профільного заступника Олександра Левицького, щоб "уникнути конфліктів та конфронтацій і для збереження демократичності процесу створення кластерного закладу.

Це звернення Олександр Левицький коментувати Суспільному відмовився, пояснивши це тим, що особисто заяв із такими вимогами не бачив.

Кореспонденти Суспільного зверталися за коментарем до голови профспілкового комітету працівників міського клінічного перинатального центру Світлани Вінтонюк, але вона від коментарів відмовилася і порадила звернутися до директорки медзакладу Марії Бойко. Упродовж першої половини 8 серпня Марія Бойко на телефонні дзвінки кореспондента Суспільного не відповідала.

У профспілці не вбачають порушень трудових прав працівників

Голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України Наталія Бирчак розповіла, що не вбачає у ситуації з об’єднанням чотирьох медзакладів у кластер порушень трудових прав працівників.

"Мова йде про те, що люди не будуть скорочені, вони працюватимуть на своїх робочих місцях, але просто ці установи не будуть юридичними особами, а — структурними підрозділами у межах кластерної установи. Я тут не бачу якихось порушень, які стосувалися б порушення права людей на працю", — каже Наталія Бирчак.

Що відомо про об'єднання медзакладів у кластер в Івано-Франківську

31 липня під час сесії Івано-Франківської міської ради депутати проголосували за створення кластерного медзакладу, який об'єднає міську клінічну лікарню № 1, міський перинатальний центр, стоматполіклініку і міську дитячу лікарню. Реорганізацію медичних закладів у місті Руслан Марцінків пояснив реформою охорони здоровʼя. Зі створенням кластера поспішають, бо з 1 січня 2024 року має бути новий пакет НСЗУ. Тож, аби отримати фінансування, треба до цього часу встигнути реформувати медустанови.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок