Село Шевелівка під деокупованою Балаклією відновлюється після авіанальотів: у березні 2022 року за три тижні росіяни скинули на село понад 30 авіабомб. Внаслідок обстрілів пошкоджені понад половину будинків. Жителі, які повертаються додому, ремонтують їх самостійно.
Староста села Галина Євсюкова пережила всі російські бомбардування разом з односельцями: вона та близько 60 жителів були у підвалі реабілітаційного центру, коли перші бомби впали за 50 метрів від їхнього укриття.
"Вибух — і пилюка одразу піднялася. Діти та дорослі всі кричали. А потім одна жінка кричить: "Лягайте всі на підлогу. Він на другий захід йде". Друга авіабомба впала. Дітей почали переводити у приміщення ближче до дверей", — згадує жінка.

Наступної ночі росіяни скинули ще дві авіабомби. Вони впали біля школи. Під нею у бомбосховищі у той момент були більш як 100 людей, розповідає директорка навчального закладу Алла Захарова.
Укриття витримало удар, каже директорка: "Наш заклад має надійне сховище — протирадіаційне укриття. І сюди не тільки місцеві люди почали сходитися, але й люди з усієї громади. Люди були у сховищі. Завалило вихід, вони виходили через запасний. Ніхто з людей не постраждав".

У чотириповерхівку в центрі села влучили дві авіабомби: внаслідок удару зруйновані два під'їзди.
Загиблих у будинку не було, люди встигли виїхати раніше, каже Галина Євсюкова: "До повномасштабного вторгнення тут жили 32 родини — 130 людей. Це в основному були молоді сім'ї з дітьми. Будинок не підлягає відновленню, тільки демонтаж".

Шевелівка не була в окупації, але її обстрілювали з сусідньої Гусарівки, яку з перших днів вторгнення зайняли росіяни. Обстріли припинилися за пів року, після осіннього контрнаступу українських сил та звільнення центру громади — Балаклії.
До повномасштабного вторгнення у селі жили майже 800 людей, під час бойових дій залишилася десята частина жителів, говорить Євсюкова.

За її словами, понад половина будинків пошкоджені — зараз люди повертаються та самостійно їх відновлюють: "У вересні-жовтні нам видавали допомогу будівельними матеріалами — це плівка, піна. Давали дошки, брезенти давали. Липень та червень — до нас вже заїжджають міжнародні організації ООН".
Староста села розказує, що ремонтувати пошкоджену внаслідок ударів школу планують після закінчення бойових дій, щоб "після перемоги в ній знову змогли навчатися діти".
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube