В Україні зафіксували рекорд споживання світла за всі вихідні літа

В Україні зафіксували рекорд споживання світла за всі вихідні літа

В Україні зафіксували рекорд споживання світла за всі вихідні літа. Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

В Україні 5 серпня зафіксували найбільший максимум споживання електроенергії за всі вихідні літа. Через негоду та бойові дії знеструмлені сотні населених пунктів.

Про це повідомили у пресслужбі "Укренерго".

"У суботу найбільший максимум споживання був на 10,7% більшим, ніж у попередні вихідні. Для енергосистеми це потужність понад 5 теплових енергоблоків, які мали додатково включитися. Окрім цього, максимум споживання був на 1,5% вищий, ніж у робочий день п’ятниці, що нетипово для вихідних. Причина — аномальна спека та активне використання кондиціонерів", — зазначили у компанії.

Як пояснили фахівці, таке високе споживання — суттєве навантаження на енергосистему, оскільки через масштабні ремонти на багатьох електростанціях можливість залучати додаткові потужності суттєво обмежена.

Як допомогти енергосистемі

  • охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;
  • вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
  • переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
  • вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

Енергетики вказали, що 4 серпня вийшов з планового ремонту один атомний енергоблок. Водночас вже у суботу в ремонт пішов аналогічний за потужністю інший атомний енергоблок. В серпні — найбільша кількість енергоблоків у ремонтах, тому можливості виробництва електроенергії обмежені, особливо у вечірні години.

Через бойові дії знеструмленим залишається 451 населений пункт. Через негоду знеструмлення у 276 населених пунктах. Відновлення живлення триває.

7 серпня здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини упродовж всієї доби з максимальною потужністю до 350 МВт, а також з Молдови з 17:00 до 23:00 до 40 МВт. Експорт відсутній.

На початок