В Україні через спеку суттєво зросло споживання світла

В Україні через спеку суттєво зросло споживання світла

Лінія електропередач. Фото: Суспільне Львів
Лінія електропередач. Фото: Суспільне Львів

Пік споживання електроенергії 3 серпня порівняно з попереднім днем зріс на суттєві 4%. Через бойові дії та інші причини знеструмлені 400 населених пунктів.

Про це повідомили у пресслужбі "Укренерго".

"3 серпня пік споживання був на 4% більшим, ніж 2 серпня, і зафіксований о 21:30. Для енергосистеми це потужність кількох теплових енергоблоків, які мають додатково включатися. Це найважчі для енергосистеми години, оскільки через масштабні ремонти на багатьох електростанціях можливість залучати додаткові потужності суттєво обмежена", — зазначили у компанії.

Як вказали фахівці, споживання зростало упродовж тижня разом з підвищенням температури, а найвищим за 4 робочі дні воно було 3 серпня.

"Спека найближчими днями посилиться. Тому важливо економно використовувати електроенергію. Це дозволить зменшити навантаження на енергосистему та дати час енергоблокам завершити необхідні ремонти", — підкреслили в "Укренерго".

Як допомогти енергосистемі

  • охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;
  • вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
  • переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
  • вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

Енергетики зауважили, що наразі кількість електростанцій в роботі обмежена: тривають масштабні ремонти на багатьох ТЕС, а також у планових ремонтах — частина атомних енергоблоків. Це суттєво обмежує можливість забезпечувати зростаюче споживання, особливо у вечірні години.

Через бойові дії та з інших причин загалом знеструмленими залишаються 400 населених пунктів. Внаслідок обстрілів росіянами є нові пошкодження у мережах на Донеччині, Харківщині, Херсонщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.

4 серпня здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини з 03:00 до 11:00 та у вечірні години максимального споживання з 15:00 до 23:00 потужністю до 344 МВт, а також з Молдови з 08:00 до 11:00 та з 18:00 до 24:00 до 10 МВт. Експорт відсутній.

Ввечері 19 липня в енергосистемі зафіксували літній рекорд споживання.

На початок