На Закарпатті священник греко-католицької церкви закликав молитися за "примирення двох народів"

На Закарпатті священник греко-католицької церкви закликав молитися за "примирення двох народів"

На Закарпатті священник греко-католицької церкви закликав молитися за "примирення двох народів"
Фото: Суспільне

В Ужгороді священник Хрестовоздвиженського греко-католицького Катедрального собору на богослужінні закликав вірян молитися за "примирення двох народів".

Відео з богослужіння на сторінці у Facebook опублікувала Дарія Сипігіна. Жінка написала, що почула це звернення священника випадково, коли проїжджала повз собору.

"Ми дуже просимо, щоб Господь це зробив, це чудо, примирив ці великі два народи — України і Росії. Щоб ці два народи не товкли, не мучили, не знищили, не вбивали один одного. Щоб ці два прекрасні народи будували царство небесне уже тут, на Землі, і колись разом увійшли до неба, обійнялися та прославили Господа цілу вічність", — сказав священник на богослужінні.

Дарія Сипігіна написала, що люди дослухали богослужіння та пішли із собору. Жінка додала: "Ми, шоковані, вирішили зайти до собору і чемно запитати у пана Кураха, чи нормально благословляти росіян під час війни і закликати обійматися з тими, хто нас вбиває. Пан Кураху нормально. Він пояснив нам це, миттєво перейшовши на крик і тикання".

Також жінка опублікувала й частину діалогу зі священником:

"— Ви не можете казати, що Україна і Росія — братні народи.

— Я можу казати все, що я хочу, дорога моя.

— Ви благословляєте росіян.

— Благословляю.

— А якщо ваш брат загине, ви так само будете благословляти?

— Так."

Суспільне телефонувало до єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла, щоб отримати коментар щодо даного інциденту та контакти священника Романа Кураха. Однак владика Ніл на дзвінки наразі не відповідає. Ми готові оприлюднити позицію УГКЦ, якщо вони зв'яжуться із редакцією у будь-який зручний спосіб.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок