"Сили оборони не нищать інфраструктуру, а нищать плани армії РФ". Гуменюк про ураження мостів на Херсонщині

"Сили оборони не нищать інфраструктуру, а нищать плани армії РФ". Гуменюк про ураження мостів на Херсонщині

Наталя Гуменюк розповідає про ураження мостів на Херсонщині
Керівниця пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк на брифінгу в Одесі, 4 травня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

На лівобережжі Херсонщини Сили оборони не нищать інфраструктуру, вони нищать плани російської армії. Удари по мостах призвели до того, що окупаційні війська не здатні постачати резерви та ресурси на свої бойові платформи. Техніку, яку вони пускали з Кримського півострова, змушені пускати в обхід, зокрема, через Армянськ.

Про це у телемарафоні "Єдині новини" заявила керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

"Далекобійність Сил оборони лякає і дивує військових РФ. Тепер їм доводиться використовувати наземний транспортний шлях, щоб бути максимально наближеними до Сил оборони. І нові ураження — це знов ускладнення й уповільнення логістики, тому що вони намагаються в цей спосіб перемежовувати військові колони цивільним транспортом", — говорить Наталія Гуменюк.

Гуменюк каже, оскільки перекриті фактично всі основні дороги, починаючи з кримського мосту і закінчуючи цими автомобільними, весь потік транспорту звужується до однієї дороги, тобто це знов ускладнення для армії РФ.

"Ми відчуваємо це, тому що відпрацювавши по об'єктах бойового постачання російської армії, бачимо, що вони не можуть підтягнути ресурси та збільшити кількість обстрілів. Це стратегія Сил оборони знищувати потенціал армії РФ в його тилу, поки він очікує прямого удару з фронту", — каже Наталія Гуменюк.

Що відомо про ситуацію на тимчасово окупованих територіях

Військові 11 бригади імені Грушевського Національної гвардії України знищили спостережний комплекс російської армії "Муром-М", який був розміщений на мосту через річку Конка. За допомогою цього комплексу військові РФ вели цілодобове спостереження, з метою недопущення прориву військ Сил оборони України.

6 серпня окупаційна влада заявила про ракетний удар з боку ЗСУ по Чонгарському мосту. Є пошкодження дорожнього полотна автомобільного мосту. Роботу пропускного пункту Чонгар тимчасово призупинили.

Пізніше так званий "ТВО губернатора Херсонської області" Володимир Сальдо повідомив, що Сили оборони пошкодили міст через протоку, який зʼєднує тимчасово окуповані Генічеськ та Арабатську стрілку.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок