Зеленський: Українська ППО згодом гарантуватиме безпеку для всієї Європи

Зеленський: Українська ППО згодом гарантуватиме безпеку для всієї Європи

Президент України Володимир Зеленський під час звернення, 6 серпня 2023 рік
Президент України Володимир Зеленський під час звернення, 6 серпня 2023 рік. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський анонсував нові "комунікації з партнерами" заради оборонних пакетів для України.

Про це Володимир Зеленський сказав під час свого вечірнього звернення.

"Буде нова комунікація з партнерами – заради оборонних пакетів для України. Додамо ще більше змісту міжнародним заходам серпня – вересня, які вже заплановані. Це й Кримська платформа, і Саміт перших леді й джентльменів, і наша участь у Генасамблеї ООН. Звичайно, ми продовжимо і внутрішнє очищення нашої держави від тих, хто, на жаль, послаблює Україну своїми зловживаннями", — сказав президент.

Зеленський наголосив, що "Україні потрібна лише сила, лише максимальна зосередженість на тому, щоб досягти перемоги".

"Якщо комусь уже здається, нібито війна "десь там" та що перемогти у війні має хтось інший, то треба повертатися в реальність. Лише всім народом ми це пройдемо", — сказав глава держави.

Також Володимир Зеленський поінформував, що сьогодні заслухав доповідь щодо використання нашими Силами оборони передових систем ППО – Patriot та Iris-T, які Україна отримала від партнерів.

"Потужні системи, дуже ефективні. Вони вже дали вагомий результат. І не лише Україні. Бо кожне знищення російських ракет у нашому небі, а особливо таких, як аеробалістичні "Кинджали" – ними російські терористи довго хвалилися. Кожен успіх наших воїнів – це впевненість світу, що держава-терорист не здатна зламати спільну безпеку", — сказав президент.

За його словами, лише за цей тиждень росіяни застосували проти України вже 65 різних ракет, 178 ударних дронів, із них 87 "Shahed".

"Суттєву частину вдалося збити. Ми зробимо все, щоб український повітряний щит ставав тільки міцнішим. Саме тут, саме в нашому небі можемо довести, що терор програє. Всі разом можемо це довести – усі партнери. Дуже важлива відповідальна позиція кожного з партнерів щодо постачання систем ППО і ракет до них. Повний захист від терору потрібен тут, щоб потім не довелося думати, як захистити від нього ще й інші народи. Україна може виграти цю битву, і наш повітряний щит згодом гарантуватиме безпеку всієї Європи", — констатував Володимир Зеленський.

6 серпня Президент Володимир Зеленський взяв участь у заходах із нагоди Дня Повітряних сил Збройних сил України та вручив високі державні нагороди, почесні відзнаки й бойові прапори військовим частинам.

На початок