В Японії вшанували жертв ядерного вибуху, який стався 78 років тому

В Японії вшанували жертв ядерного вибуху, який стався 78 років тому

ЗМІ
Кенотаф жертвам атомної бомби у Хіросімі, Японія. Фото: АР
Кенотаф жертвам атомної бомби у Хіросімі, Японія. Фото: АР

В Японії у неділю 6 серпня вшановують жертв однієї з катастрофічних воєнних подій в історії — 78 років тому, в 1945 році, наприкінці Другої світової війни, американські війська скинули на місто атомну бомбу, прагнучи змусити Японську імперію капітулювати у війні. На церемонію люди зібралися в міському Меморіальному парку миру.

Про це повідомляє NHK World.

На пам’ятні заходи, що пройшли в Меморіальному парку миру в Хіросімі, де зберігаються свідчення катастрофічних наслідків бомбардування, цього року зібралися близько 50 тисяч людей, у тому числі керівництво країни та представники 111 країн і міжнародних організацій.

О 8:15 ранку, коли 6 серпня 1945 року над містом вибухнула скинута американським бомбардувальником атомна бомба, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв тієї трагедії, що забрала життя близько 140 тисяч жителів Хіросіми.

Мер Хіросіми Мацуї Кадзумі помістив список імен 339 227 жертв у кенотафі. У нього входять 5 320 людей, які померли або підтвердили смерть за останній рік.

Також у своїй щорічній Декларації миру, виголошеній на церемонії, він закликав політиків відмовитися від ідеї, що ядерна зброя стримує війну.

"Лідери в усьому світі повинні зрозуміти, що ядерні погрози, які зараз озвучують деякі політики, розкривають безглуздість теорії про стримуючий ефект ядерної зброї. Треба якнайшвидше вжити конкретних кроків, аби вивести нас із небезпечного сьогодення до ідеального світу (без ядерної зброї – ред.)", – сказав Мацуї Кадзумі.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, обраний до парламенту країни від виборчого округу Хіросіми, у своїй промові наголосив на перешкодах, що стоять на шляху до відмови від використання атомної енергії як зброї.

"Сьогодні шлях до ядерного роззброєння став ще важчим через поглиблення розбіжностей у міжнародному співтоваристві та погрози Росії застосувати ядерну зброю", — сказав Кісіда.

6 серпня 1945 року о 8:15 ранку американський бомбардувальник скинув атомну бомбу "Малятко" на японське місто Хіросіма. Це був перший випадок в історії людства, коли атомна зброя застосовувалась поза межами полігонів. Від вибуху загинуло близько 80 тисяч людей і ще понад 200 тисяч отримали радіоактивне зараження.

На початок