"Якщо зараз ми не віддамо дітей в соціум, це буде біда у подальшому": жителі Дніпра просять відновити роботу дитсадків

"Якщо зараз ми не віддамо дітей в соціум, це буде біда у подальшому": жителі Дніпра просять відновити роботу дитсадків

"Якщо зараз ми не віддамо дітей в соціум, це буде біда у подальшому": жителі Дніпра просять відновити роботу дитсадків
Фото: Суспільне Дніпро

Жителі Дніпра чекають на відновлення роботи дитячих садочків. За інформацією заступниці міського голови Ксенії Сушко, наразі у Дніпрі вже відремонтували 33 дитячі садочки, планують ще майже 50. Усього в місті 174 дошкільних закладів освіти. Однак чи відкриють садочки – представниця міськради не повідомляє.

Дніпрянка Тетяна Марченко чекає на відновлення роботи дитячих садків. Її дітям 5 та 7 років. Жінка працює по 7 годин на день. Каже, в цей час приділяти увагу синові та дочці не може. Раніше діти ходили в садочок, який закрили з початку повномасштабної війни.

"Я з великим задоволенням буду звертатися і просити щоб садочки працювали, бо дітям це дуже потрібно, вони втомилися, і батьки теж втомилися. Вдома, коли я пішла, і включилася повітряна тривога, і вони самі, це дуже небезпечно навіть якщо нічого страшного не трапиться, але вони почують якісь звуки, можуть налякатися. Мені як мамі буде набагато краще, якщо вони будуть в садочку з вихователем з дорослою людиною, яка може заспокоїт , вони будуть з іншими дітьми, на яких вони будуть відволікатися", – розповідає місцева жителька Тетяна Марченко.

"Якщо зараз ми не віддамо дітей в соціум, це буде біда у подальшому": жителі Дніпра просять відновити роботу дитсадків
Жителька Дніпра Тетяна Марченко з дочкою. Фото: Суспільне Дніпро

Дітям Олександри 3 та 5 років. Вони – переселенці з Донецька. Каже, щодня працює по 12 годин та має виплати для ВПО. Однак коштів, щоб віддати дітей до приватного садочку їй не вистачає.

"Зараз дитсадочки не працюють, але от я виходжу з під’їзду – в мене стоїть дитсадочок. Я йду на роботу я бачу як дівчата нянечки, вихователі, вони всі йдуть на свою роботу. Вони там знаходяться. Своїх дітей вони ведуть в садочок. Їхні діти в комфортних умовах. Коли мені нема з ким свою дитину залишити, я беру її в магазин", – каже місцева жителька Олександра Петрова.

Олена Ярунічева каже, дошкільна підготовка у дитячих садочках важлива.

"Дуже багато шкіл вимагають зараз підготовку дитини, щоб він вмів елементарно рахувати, писати. Останній рік для дитини дуже важливий в садочку, тому що в садочку проходять заняття, це підготовка математики, і з письма, і абетка", – зазначає жителька Дніпра Олена Ярунічева.

"Якщо зараз ми не віддамо дітей в соціум, це буде біда у подальшому": жителі Дніпра просять відновити роботу дитсадків
Жителька Дніпра Олена Ярунічева. Фото: Суспільне Дніпра

Чоловік Руслани Владимирової мобілізований до ЗСУ, тому вона доглядає дитину самотужки. У сина є затримка речового мовлення через брак соціалізації, каже Руслана. Тому, каже, чекає на відкриття комунальних дитячих садків.

"Чому приватні працюють у нас без укриттів, без можливих вимог пожежної безпеки і це також дуже дорого, тому що вийти на роботу заробити 10 тисяч, щоб за садочок віддати 10-15 тисяч, який у цьому сенс. Якщо зараз ми не віддамо дітей до садочку в соціум, це буде біда у подальшому для мам і для дітей", – каже місцева жителька Руслана Владимирова.

Руслана каже, зверталася до урядового контактного центру облради та надсилала письмове звернення заступниці міського голови Ксенії Сушко. Каже, відповідь щодо відновлення роботи садків їй не надали. Зараз Руслана готує особисте звернення до уповноваженого з прав людини.

"Зараз цей садочок не планують відкривати, це 323, він знаходиться на Шолохова. Дуже багато в нас запитань, чому так сталося, що спеціалізований садик, в нього немає змоги робити укриття. Ми жодної конкретної відповіді від гуманітарного відділу. Я писала в групі Телеграм, мене заблокували за скажемо так не дуже коректні запитання. Тобто конкретні запитання", – розповідає жінка.

Чотирирічний хлопчик Микола дуже хоче піти до садочку, розповідає його мати Альона Фролова. Її так само заблокували в Телеграм-каналі гуманітарного відділу, після того, як вона звернулась з питанням щодо відкриття комунальних дитячих садочків.

"В нас одна бабуся в окупації, інша – за 250 км, і вона літня жінка, я не можу залишити. Мій чоловік працює, нам цього вистачає, щоб прожити, але на приватний дитячий садок у нас не вистачає. У нас біля дому дитячий садок, і він кожен день проходить і він питає, “а він вже відчинився? а коли відчинеться? а коли ми підемо?”, – каже жителька Дніпра Альона Фролова.

За інформацією заступниці міського голови Ксенії Сушко, наразі у Дніпрі вже відремонтували 33 дитячі садочки, планують ще майже 50. Усього в місті 174 дошкільних закладів освіти. Однак чи відкриють садочки – представниця міськради не повідомляє.

Суспільне надіслало інформаційний запит із запитанням: чи відкриють дитячі садочки у Дніпрі. Відповідь оприлюднимо.

Авторка – Олеся Приходько.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок