У Чернівцях затвердили новий перелік місць та зон для вигулу собак: які адреси

У Чернівцях затвердили новий перелік місць та зон для вигулу собак: які адреси

У Чернівцях затвердили новий перелік місць та зон для вигулу собак: які адреси
Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях затвердили новий перелік місць та зон для вигулу собак. За пропозиціями робочої групи, на останній сесії міськради затвердили понад 20 локацій.

Де облаштують місця та зони для вигулу

За словами виконувачки обов'язків керівника громадської організації "Волонтерський рух "Небайдужі" та членкині робочої групи міськради Антоніни Гошовської, за будівельними нормами, майданчики для вільного вигулу собак мають бути мінімум за 25 метрів від вікон житлових будинків. За пропозиціями робочої групи, на останній сесії міськради затвердили понад 20 локацій. П’ять із них визначені як першочергові. Зокрема, на вулиці Руській, 213 поблизу проїзду гаражного кооперативу; на вулиці Головній 204, а також вулиці Рівненській позаду будинку 5А. Крім цього, на вулиці Товстюка між будинками № 3 та 3Б та зеленій зоні вздовж Герої Майдану від будинку № 113.

У Чернівцях затвердили новий перелік місць та зон для вигулу собак: які адреси
Скрішот з рішення сесії.

На облаштування зон для вигулу з міського бюджету виділили півмільйона гривень. За словами заступниці директора департаменту транспорту та питань комунального господарства міськради Аліни Наславської поки невідомо які місця з переліку облаштують як майданчиками для вільного вигулу. Також ще не визначили, де будуть ігрові зони та різні входи для собак малих і великих порід. Частина місць із переліку облаштують як зону вигулу, без можливості відпустити собаку з повідка, але з контейнерами для прибирання. Наразі в Чернівцях є п’ять облаштованих майданчиків для вигулу собак. Зокрема, у парку Жовтневому та на території центру стерилізації тварин, каже Наславська.

Чому затвердили новий перелік

Цьогоріч у Чернівцях працювала робоча група, яка перевіряла місця із затвердженого у 2014 році переліку для вигулу собак. За словами Гошовської, частина із цих ділянок уже була непридатна — їх забудували або вони були необлаштовані.

Чернівчанка Анна Турчинська гуляє з своєю собакою кожного дня. Каже, що тої кількості майданчиків, що є сьогодні недостатньо, їх потрібно облаштувати більше.

Поблизу мого дому в парку Жовтневому є майданчик, де можна спустити собаку з повідка. Водночас його недостатньо, бо собак там інколи забагато. І це те, що в нашому маленькому місті є викликом”, — каже Турчинська.

На початок