Родина нащадків Тростянецького цукрозаводчика Леопольда Кеніга подарувала краєзнавчому музею Тростянецької громади оригінали картин та меблі. Про це повідомив голова громади Юрій Бова.
Оригінали картин самого Леопольда Кеніга та його дружини Кароліни Пампель, два дивани, дерев’яний буфет та стільці подарувала пра-пра-правнучка Леопольда Сібілле Страк-Циммерманн.

У свій час Леопольд Кеніг подарував по одному комплекту цих картин кожному зі своїх 5 синів, зазначив у дописі Юрій Бова. Один комплект, що належав Олександру Кенігу, до сьогоднішнього дня знаходиться в музеї міста Бонн в Німеччині.

Відтепер сімейні реліквії розташовані в колишньому маєтку Леопольда Кеніга, де зараз розміщується краєзнавчий музей Тростянецької громади.

Що відомо про руйнування садиби Кеніга під час російської окупації
- Восени 2022 року близько місяця Тростянець був в окупації. Від російської армії його звільнили 25-26 березня. По собі військові РФ залишили зруйнований залізничний вокзал, лікарню, будинки та архітектурні пам’ятки міста. Зокрема, садибу управителя маєтками Леопольда Кеніга.
- Влітку 2023 року в будинку управителя маєтками Кеніга, який був пошкоджений під час окупації, почали проводити протиаварійні роботи.
- Садибу Кеніга, яку зруйнували росіяни у 2022 році на Сумщині, внесли у проєкт відновлення культурної спадщини України
- Панська садиба Кеніга у Тростянці почала приймати відвідувачів у серпні 2022 року.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram