Фільм Суспільного "Жевріння. Дерево життя" — у шортлісті міжнародної премії URTI

Фільм Суспільного "Жевріння. Дерево життя" — у шортлісті міжнародної премії URTI

Фільм Суспільного "Жевріння. Дерево життя" — у шортлісті міжнародної премії URTI
Фото: https://birdinflight.com/, via Wikimedia Commons

Фільм телеканалу Суспільне Культура "Жевріння. Дерево життя" пройшов до короткого списку гран-прі URTI як авторський документальний фільм. Стрічка увійшла до десятки фіналістів. Про це повідомили організатори конкурсу.

Оголошення переможців та церемонія вручення гран-прі відбудеться 7 вересня 2023 року в межах конференції URTI 2023 у Яунде (Камерун).

"Жевріння. Дерево життя" — документальний проєкт телеканалу Суспільне Культура, знятий режисеркою Надією Миколаєнко, про українське монументальне мистецтво в Маріуполі. Історію мозаїк Маріуполя переповідає дослідник монументального мистецтва і фотограф Станіслав Іванов.

Назву фільму дало панно "Дерево життя", створене у Маріуполі бригадою художників на чолі з Аллою Горською та Віктором Зарецьким. Після смерті художниці воно було замуроване, і знову відкрите лише 2008 року.

У документальному фільмі глядачі переносяться у мирний Маріуполь грудня 2021 року, коли була відзнята основна частина фільму, та разом зі Станіславом досліджують місто та його унікальні мозаїки.

У травні 2022 року авторка фільму ще раз зустрілася зі Стасом вже у Львові та записала ще одне інтерв’ю, яке теж увійшло до стрічки.

URTI — неурядова некомерційна організація, створена в 1949 році під егідою ЮНЕСКО.

Організація сприяє обміну теле- та радіопрограмами між її членами, організовує тренінги та копродукції, а також щороку вручає дві премії — Міжнародний гран-прі URTI Radio та Міжнародний гран-прі URTI за авторський документальний фільм. До журі кожного з конкурсів належать професіонали з усього світу, які відбирають найвидатніші за якістю та оригінальністю роботи.

Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок