Через атаки РФ на Одесу протягом місяця пошкодило 64 пам’ятки культурної спадщини

Через атаки РФ на Одесу протягом місяця пошкодило 64 пам’ятки культурної спадщини

Через атаки РФ на Одесу протягом місяця пошкодило 64 пам’ятки культурної спадщини
Зруйнована будівля від атаки РФ в Одесі. Фото: УНІАН

В Одесі протягом другої половини липня через атаки РФ руйнування зазнали 64 пам’ятки культурної спадщини, які розташовані в зоні ЮНЕСКО.

Про це на брифінгу 3 серпня в Media Center Ukraine — Odesa розповіла заступниця директора департаменту – начальниця управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської ОВА Олена Воробйова.

За її словами, сім пам'яток культурної спадщини отримали значні пошкодження: пошкодження аутентичних вікон, фасадів, ліплення, інтер'єрів, руйнування покрівлі тощо. У 19 об'єктах вибиті шибки, пошкоджені віконні та балконні прорізи.

Внаслідок атак руйнування отримали культурні інституції: літературний, історико-краєзнавчий, археологічний, західного та східного мистецтва музеї та музей морського флоту, а також театр музичної комедії імені Водяного, одеський обласний центр юного глядача, ліцей імені Столярського, Будинок вчених.

Також Олена Воробйова розповіла про пошкодження вісьмох закладів культури в Одеській області протягом війни. Попередня оцінка збитків через пошкодження Дачного будинку культури в Дачненській сільській раді – 25 млн гривень, Повстанського сільського будинку Біляївської міської громади – 809,2 тис. гривень, Мирненський сільський будинок культури – 53,4 тис. гривень. У Майорівському сільському будинку культури ремонтні роботи проведені, збитки склали 238,7 тис. гривень. Також пошкодження були в Центрі культури та дозвілля Великодолинської сільської ради та школа мистецтв, будинки культури та бібліотека в селищі міського типу Чорноморськ.

Атаки РФ по Одещині в липні 2023 року

  • 2 липня вночі російські військові атакували Одещину та Миколаївщину. ППО знищила три "Калібри" над морем. Влучань немає.
  • 13 липня російська армія атакувала острів Зміїний, скинувши фугасну авіабомбу.
  • 18 липня вночі Одесу атакували шістьма ракетами "Калібр" з Чорного моря, всі їх збила ППО. Також над Одещиною на підльоті з моря збили 21 безпілотник Shahed-136.
  • 19 липня під час нічної атаки армія РФ вдарила по Одещині “Оніксами” з берегового комплексу в Криму, ракетами Х-59 та Х-22 зі стратегічної авіації, а також, одночасно з ракетами, запустила по півдню і дрони Shahed-136. У той день влучили в зерновий і олійний термінал, пошкодили резервуари та обладнання для завантаження, зайнялась пожежа. В Одеському районі поцілили у промисловий об'єкт, де поранення отримав співробітник. Уражені два склади в різних локаціях – із тютюном і фейєрверками.
  • 20 липня вночі армія Росії атакувала Одещину. Зруйнувало адмінбудівлю у середмісті, вибуховою хвилею пошкодило низку будинків. В області влучили у складські приміщення.
  • 21 липня вночі російська армія влучила ракетами в термінали з зерном одного з агропідприємств. Під час удару знищило 100 тонн гороху та 20 тонн ячменю.
  • 23 липня російська армія випустила по Одещині щонайменше п’ять видів ракет. П'ять одеських дошкільних закладів зазнали руйнувань, пошкоджена 61 будівля, в тому числі 28 пам’яток культурної спадщини.
  • 24 липня на Одещині знищили три дрони "Shahed-136", якими вночі атакували портову інфраструктуру Дунаю. Через влучання зруйнувало ангар із зерновими та пошкодило резервуари для збереження вантажів. В одному із технічних приміщень здійнялася пожежа, яку вже ліквідували.
  • 27 липня російська ракета вдарила по портовій інфраструктурі Одещини. Пошкодило виробниче обладнання одного з вантажних терміналів.
  • 30 липня втретє за місяць армія РФ атакувала двома авіабомбами острів Зміїний в Чорному морі.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок