FPV-дрон у кожній школі — міністр освіти про оновлення дисципліни "Захист України"

FPV-дрон у кожній школі — міністр освіти про оновлення дисципліни "Захист України"

FPV-дрон у кожній школі — міністр освіти про оновлення дисципліни "Захист України"
На фото: міністр освіти та науки України Оксен Лісовий, Lyuba Ivanchuk/facebook

До кінця 2023 року Міністерство освіти та науки має плани провести перший пілот оновленої дисципліни "Захист України" та отримати висновки. З другого півріччя навчального року, тобто на початку 2024-го, хочуть повноцінно запроваджувати оновлення за дисципліною.

Про це розповів міністр освіти та науки України Оксен Лісовий в ефірі Суспільне Спротив.

Вартість оновлення предмету поки невідома, її наразі обраховують. Міністр зауважив, що це "досить велика сума", а точну цифру за кожною складовою та можливість забезпечити всі школи України необхідним комплектом обладнання покаже пілотний проєкт.

Лісовий відзначив, що Міністерство не влаштовує матеріальне технічне забезпечення цієї дисципліни. Для пілотного проєкту вже працюють з партнерами й спонсорами. Для окремих напрямків є гарантія, що вони будуть забезпечені.

"FPV-дрони коштовні, але щонайменше один має з’явитися у кожному навчальному закладі. Манекени для домедичної підготовки, масогабаритні моделі зброї для інженерної підготовки — це все те, що сьогодні потребує нашої уваги", — сказав Лісовий.

Щодо керування дронами міністр сказав, що збирання та управління безпілотниками стосується не лише захисту України. Це загальна STEM-навичка, що розвиває інженерні здібності молоді. До дисципліни також внесуть знання мінної безпеки, оскільки в програмі її зараз немає взагалі.

Обговорюється збільшення кількості годин на предмет "Захист України", зокрема йдеться про дві години на тиждень.

"Те, що нас не влаштовує сьогодні, це якраз кількість годин. Хочемо ввести до двох годин на тиждень, спробуємо це в пілоті", — сказав Лісовий.

До викладання цього предмету хочуть залучати мотивованих педагогів, зокрема ветеранів війни та колишніх військових, каже Лісовий. За його словами, чинна програма "Захисту України" оновлювалася торік: вона містить низку важливих тем, однак зараз метою Міносвіти є підвищення прикладної практичної складової цієї дисципліни, оскільки на це є запит від педагогів, молоді, їхніх батьків та загалом суспільства.

"Треба розуміти, що вони (школярі – ред.) живуть у тому ж інформаційному просторі, що і дорослі, вони хвилюються, переживають, мають сумніви, їм страшно, вони хочуть бути корисними й долучатися до корисних справ і бути впевненими в собі. Знання для галочки їм цієї впевненості в собі не дають. … Тому основним є надання якісних знань", — сказав міністр.

Що відомо про оновлення предмета "Захист України"?

Напередодні, 2 серпня, міністр освіти та науки України повідомив про оновлення та актуалізацію шкільної дисципліни "Захист України". Планується, що у межах шкільного предмета дітей навчатимуть:

  • домедичної допомоги,
  • мінної безпеки,
  • керування дронами,
  • орієнтування на місцевості.

Щоб пілотний запуск предмета відбувся успішно, хочуть провести навчання для вчителів. Для цього залучать до співпраці міжнародні та громадські організації. Планують провести такі курси для педагогів:

  • роботи з симуляторами FPV дронів;
  • топографії;
  • домедичної допомоги та запобігання травматизму.

На початок