Грузія обмежила експорт і реекспорт американських авто до РФ

Грузія обмежила експорт і реекспорт американських авто до РФ

Грузія обмежила експорт і реекспорт американських авто до РФ
Санкції. Ілюстративне фото: Unsplash

Експорт та реекспорт американських автомобілів з Грузії до Росії з 1 серпня обмежений. Також з 26 вересня експорт та реекспорт до Росії автомобілів, імпортованих з країн Європейського союзу.

Про це повідомляє "Ехо Кавказу" із посиланням на Службу доходів Міністерства фінансів країни.

Згідно з 11-тим пакетом санкцій, затвердженим 23 червня, до Росії заборонено ввозити автомобілі з об’ємом двигуна понад 1 900 кубічних сантиметрів (1,9 літра), а також всі електричні та гібридні автомобілі.

Міністр економіки Грузії Леван Давіташвілі раніше висловив сподівання, що реекспорт автомобілів до Росії не припиниться. За його словами, торгівля легковими автомобілями є важливим джерелом прибутку для Грузії.

Влада Грузії заявляє, що повністю дотримується міжнародних санкцій, але уряд не запроваджуватиме двосторонні санкції щодо Росії, оскільки це не в інтересах країни.

Що відомо про 11 пакет санкцій проти Росії

23 червня 2023 року ЄС затвердила 11 пакет санкцій проти РФ, які спрямовані на посилення наявних обмежень ЄС і припинення їхнього обходу.

Для мінімізації ризику обходу санкцій ЄС заборонив транзит через територію Росії більшої кількості товарів і технологій, які можуть використовуватися для військових потреб, авіації чи космічної індустрії та авіаційного і ракетного пального – для товарів, які експортуються з ЄС до третіх країн.

Рада ЄС внесла ще 87 компаній до переліку суб’єктів, які безпосередньо підтримують ВПК Росії у війні проти України. Вони підлягатимуть суворішим експортним обмеженням щодо товарів і технологій подвійного використання.

Рада ЄС зупинила ліцензії на мовлення ще на п’ять медіа як такі, що прямо або опосередковано підконтрольні РФ і використовуються для маніпулятивного подання інформації: RT Balkan, Oriental Review, Tsargrad, New Eastern Outlook і Katehon.

ЄС поширив заборону на перевезення вантажів до ЄС автомобільним транспортом на причепи та напівпричепи, зареєстровані в Росії, у тому числі на вантажівки, зареєстровані за межами Росії.

Припиняється дія тимчасового винятку із санкцій для Німеччини та Польщі щодо постачання сирої нафти з Росії через північну секцію нафтопроводу "Дружба". Водночас цим шляхом можна буде прокачувати нафту з Казахстану чи інших третіх країн.

На початок