НАБУ оголосило в розшук екснардепа Логвинського

НАБУ оголосило в розшук екснардепа Логвинського

Колишній нардеп Георгій Логвинський. Фото: Facebook Георгія Логвинського
Фото: Facebook Георгія Логвинського

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук колишнього народного депутата Георгія Логвинського, який фігурує у так званій справі "Золотого мандарина".

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

Експарламентаря підозрюють в організації заволодіння понад 54 мільйонів державних грошей через компанію "Золотой Мандарин Ойл".

"За версією слідства, підозрюваний впродовж 2013-2016 років розробив та реалізував злочинну схему із заволодіння коштами державного бюджету шляхом введення в оману Європейського суду з прав людини щодо спірних правовідносин між підконтрольним іншим співучасникам злочину підприємством з ознаками фіктивності ТОВ "Золотой Мандарин Ойл" та ПАТ "Київенерго", — зазначили в Бюро.

Що відомо про справу "Золотого мандарина"

Справа стосується компанії "Золотой Мандарин Ойл", власник якої, стверджують в НАБУ, у вересні 2013 року надіслав до ЄСПЛ заяву на стягнення 54,179 мільйонів гривень з бюджету України. Згідно з документом, це був борг компанії "Київенерго" з 2009 року.

Водночас, як інформують детективи, компанія не вживала заходів для стягнення боргу, тому що її майно було заарештовано за борги перед державним "Родовід Банком" на понад 70 мільйонів, а її директор фігурував у справі про шахрайство. До звернення до ЄСПЛ компанія передала права вимоги до "Київенерго" іншому підприємству за 54,18 мільйони гривень.

Потім Логвинський нібито домовився з тодішнім керівництвом Міністерства юстиції, за сприяння якого уповноважений у справах ЄСПЛ визнав провину держави. Як результат, колишній нардеп та інші підозрювані повторно отримали 54,179 мільйони гривень з бюджету.

Бюро оголосило експарламентарю підозру за цією справою 10 липня. Він став сьомим підозрюваним. Як додає НАБУ, повідомлення про підозру стало можливим, тому що Логвинський втратив імунітет родича судді ЄСПЛ. Дружина експарламентаря Ганна Юдківська була суддею цього суду з 2010 по 2022 рік. У 2020 році ЄСПЛ відмовився зняти з Логвинського імунітет.

На початок