"Власна справа": за рік на Волині мікрогранти на розвиток бізнесу отримали 213 підприємців

"Власна справа": за рік на Волині мікрогранти на розвиток бізнесу отримали 213 підприємців

Кав'ярня в Луцьку
Одна з кав'ярень у Луцьку, який відкрила підприємиця завдяки грантовому проєкту "єРобота", травень 2023-го. Фото: Суспільне Луцьк

За рік існування державної програми безповоротних грантів "Власна справа" 213 підприємців на Волині отримали позитивні рішення. Серед них троє людей – це учасники бойових дій та члени їх сімей.

Як сказано на сайті обласного центру зайнятості, загальна сума коштів, що отримають підприємці на створення чи розвиток свого бізнесу, становить 47,7 мільйона гривень. Завдяки програмі в межах області створять 377 вакансій, 179 з яких уже вкомплектовані.

Загалом кошти для ведення волинського бізнесу виділили на такі напрямки:

  • відкриття пекарень, кондитерських, кав’ярень та фаст-фудів;
  • створення станцій технічного обслуговування;
  • виготовлення швейних виробів;
  • продаж продовольчих товарів;
  • виробництво замороженої продукції;
  • створення сімейних молочних ферм;
  • розширення бізнесу у сфері стоматології, металообробки, надання бухгалтерських, аудиторських, юридичних послуг та інші.

Також у центрі зайнятості нагадали: аби скористатися "Власною справою", слід підготувати бізнесплан і подати заявку через сайт Дія. За державною програмою підприємці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень. Гроші можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Усього в рамках державної програми "єРобота" існує п'ять мікрогрантів, ознайомитися з котрими можна на порталі Дія.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок