Швеція посилить охорону своїх кордонів після спалення Корану

Швеція посилить охорону своїх кордонів після спалення Корану

Швеція посилить охорону своїх кордонів після спалення Корану
Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Фото: АР

Загрози для Швеції зросли після недавніх спалень Корану, заявив уряд країни у вівторок, 1 серпня. У відомстві додали, що посилять прикордонний і внутрішній контроль, а також надасть поліції ширші повноваження зупиняти та обшукувати людей.

Про це пише Euractiv.

Останніми тижнями у Швеції та Данії відбулася серія протестів, під час яких копії Корану спалювали або іншим чином пошкоджували, що викликало обурення в мусульманських країнах.

У понеділок, 31 липня, сталося ще більше спалень Корану і обидві країни заявили, що вивчають способи законодавчого обмеження таких дій у спробі деескалації напруженості на фоні вступу Швеції в НАТО.

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що ситуація з безпекою в Швеції є складною і це впливає на вступ в Альянс. За його словами, уряд тимчасово посилить внутрішню безпеку та прикордонний контроль, надавши поліції ширші повноваження зупиняти та обшукувати людей.

Крістерссон також закликав людей відповідально та шанобливо користуватися свободою слова.

"У вільній країні, як Швеція, ви маєте велику свободу. Але з таким великим ступенем свободи приходить і великий ступінь відповідальності", — сказав Крістерссон на прес-конференції.

У понеділок, 31 липня, Організація ісламського співробітництва (OIC), що складається з 57 країн, зібралася на позачергову сесію, щоб обговорити останні події та рішуче засудила спалення Корану.

Організація закликала країн-членів вжити відповідних заходів, політичних чи економічних, у країнах, де "оскверняється Коран".

Що відомо про спалення Корану у Швеції

У столиці Іраку Багдаді вранці 20 липня сотні мітингувальників увірвалися на територію посольства Швеції, а згодом підпалили його.

Напад на посольство став реакцією на те, що у Швеції запланували провести біля посольства Іраку в Стокгольмі акцію зі спаленням Корану, пояснює Reuters.

У січні 2023 року в Швеції спалили Коран, що призвело до тижнів протестів мусульманської спільноти, закликів до бойкоту шведських товарів і ще більше загальмувало заявку країни на членство в НАТО.

Через кілька місяців історія зі спаленням Корану повторилася біля центральної мечеті Стокгольма. Чоловіка, який це зробив, поліція звинуватила в агітації проти етнічної чи національної групи.

Подібні акції суттєво погіршують відносини між Туреччиною та Швецією. Анкара вже неодноразово висловлювала обурення з цього приводу. Водночас Стокгольм заявляє, що свобода слова твердо закріплена у шведській конституції. Також Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені в Туреччині, та вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних.

У червні 2023 року Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом, але не було гарантій, що це переконає Туреччину дозволити країні приєднатися до НАТО. 10 липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що президент Туреччини Реджеп Ердоган погодився підтримати заявку Швеції на вступ до Альянсу.

На початок