Угорщина знову відкладає ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО

Угорщина знову відкладає ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: АР

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан бойкотували позачергове засідання парламенту, яке опозиційні партії скликали для ратифікації вступу Швеції до НАТО.

Про це пише видання Bloomberg.

Законодавча сесія була перенесена в понеділок через те, що члени правлячої партії, які переважають в палаті, не з’явилися на засідання. Парламент може схвалити включення Швеції до військового альянсу восени.

Угорщина та Туреччина є єдиними двома членами НАТО, які ще не ратифікували вступ Швеції до НАТО. Раніше цього місяця Анкара зняла свої заперечення після того, як Швеція пообіцяла розробити новий план із придушення курдських сепаратистських угруповань у країні.

Тим часом уряд Орбана, який "накинувся" на Швецію за її принципову критику Угорщини, заявив, що парламент ратифікує заявку на вступ до НАТО, як тільки це зробить Туреччина. Чиновники не пояснили, чому Будапешт прив’язав свій розклад до розкладу Анкари.

Що відомо про процес вступу Швеції до НАТО

Після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України у 2022 році Швеція та Фінляндія висловили бажання вступити до НАТО.

28 червня Туреччина погодилася схвалити приєднання північних країн до Альянсу. Наступного дня на саміті в Мадриді члени НАТО офіційно "запросили" їх вступити в Альянс.

Однак 23 січня 2023 року Ердоган сказав, що Туреччина не підтримає заявку Швеції на вступ у НАТО через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

До слова, Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені Туреччині, та вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних, більшість з яких курдські сепаратисти.

У червні Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом.

6 липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що позитивне рішення щодо членства Швеції в НАТО цілком можливе на Вільнюському саміті.

На початок