Як бійці Нацгвардії проходять триденну реабілітацію в монастирі на Івано-Франківщині

Як бійці Нацгвардії проходять триденну реабілітацію в монастирі на Івано-Франківщині

Як бійці Нацгвардії проходять триденну реабілітацію в монастирі на Івано-Франківщині
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У монастирі на Івано-Франківщині бійці Національної гвардії України перед поверненням до рідних проходять триденну реабілітацію. Це — військові, які приїхали з передових позицій на Луганщині, де тримали рубежі поблизу Кремінної. Як психологи працюють з воїнами, читайте у репортажі Суспільного.

"Тут — дуже спокійно, хлопці мають можливість поспілкуватися з релігійними представниками. Тут — мальовнича природа, тобто можна вийти, подивитися, подихати свіжим повітрям. Немає великого скупчення людей. Тобто для військових, які повернулися зі Сходу, дуже спокійно. Їм цей спокій потрібен, бо вони були у зонах, де постійно дуже гучно", — розповідає військова психологиня Нацгвардії Анастасія Андрущенко.

Триденна реабілітація в монастирі на Івано-Франківщині для військових НГУ
Військові, які проходять реабілітацію в монастирі. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За її словами, військовослужбовці ходять на екскурсії. Вже були на скелях Довбуша й каталися на конях.

Також бійці займаються психологічними вправами у цивільному одязі. Це — частина адаптації, каже Анастасія Андрущенко.

Нагцвардійці проходять реабілітацію у монастирі на Івано-Франківщині
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Серед військових, які проходять триденну реабілітацію, — Дмитро Старченко. Нацгвардієць каже: у Києві на нього чекає дружина та дві доньки, яких він не бачив п'ять місяців.

"Дуже раді, що повернулися. Слава Богу, що в моєму підрозділі всі цілі, живі та здорові. На жаль, не у всіх підрозділах так. Були втрати й поранені. Я потихеньку звикаю, бо було відчуття, що дуже тихо і має щось початися. Зараз вже такого немає", — каже Дмитро Старченко.

Нацгвардієць Дмитро Старченко розповідає про триденну реабілітацію в монастирі на Івано-Франківщині
Нацгвардієць Дмитро Старченко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Офіцерка-психологиня Маргарита Козаченко говорить: до кожного воїна тут — індивідуальний підхід. З її слів, така короткочасна реабілітація називається декомпресією.

"Ми з ними спілкуємося окремо, підбираємо техніки. Також ми застосовуємо метафоричні асоціативні карти, проводимо тренінги. Зазвичай, коли повертається ротна група, то виділяють від двох до чотирьох-п'яти офіцерів-психологів", — пояснює Маргарита Козаченко.

Декомпресія для бійців Нацгвардії у монастирі на Франківщині
Територія монастиря. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ще один нацгвардієць Дмитро, який повернувся з Кремінної, говорить: триденна реабілітація на території монастиря була корисною.

"Поспілкувався з хлопцями за інших обставин. Ми всі там розмовляли інакше — напружено. Сон в тебе інший. Все по-іншому. Тут більш невимушено це все відбувається. Люди ті самі, але спілкування зовсім інше. Тобто це дає можливість перезавантажитися, відпочити. Дехто дотепер не міг усвідомити, що він — не там", — розповідає Дмитро.

Нацгвардієць Дмитро говорить про триденну реабілітацію в монастирі на Франківщині
Нацгвардієць Дмитро. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З бійцями спілкується капелан Роман Кострабій, який нещодавно отримав звання молодшого лейтенанта. Військовим капеланством чоловік займається з 1996 року.

Як бійці Нацгвардії проходять триденну реабілітацію в монастирі на Івано-Франківщині
Капелан Роман Кострабій спілкується з бійцями. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Священник-капелан — це людина, якій довіряють, тому що він має таке поняття, як таємниця сповіді. Нікому він це не повинен розповідати. Це — та людина, яка бачила смерть, жахи війни, і вона думає, як вийти з цього. Бо смерть та війна — це досвід, який звичайна людина не повинна мати. Людина народжена для миру, любові та радості", — каже військовий капелан Роман Кострабій.

Монастир на Франківщині, де проходять триденну реабілітацію бійці Нацгвардії
Територія монастиря. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами психологині Анастасії Андрущенко, триденні заняття із декомпресії для бійців Національної гвардії України, які повернулися із фронту, проводять по всій Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок