СБУ ліквідувала міжрегіональну схему серійного виготовлення фальшивих українських документів

СБУ ліквідувала міжрегіональну схему серійного виготовлення фальшивих українських документів

СБУ заблокувала схему виготовлення фальшивих українських документів. Фото: Служба безпеки
СБУ заблокувала міжрегіональну схему виготовлення фальшивих українських документів. Фото: пресслужба СБУ

СБУ викрила підпільний "паспортний стіл", де виготовляли фальшиві документи для легалізації іноземців на території України та Євросоюзу.

Про це повідомили у Службі безпеки.

В результаті спецоперації у Вінницькій, Львівській, Одеській, Харківській і Донецькій областях затримано організатора оборудки та вісьмох його спільників, серед яких був колишній посадовець розформованої міліції.

"Зловмисники пропонували клієнтам фальшиві паспорти, посвідки на тимчасове проживання в Україні та посвідчення водіїв. Вартість підробки становила від 8 до 14 тисяч гривень за "документ". Сума залежала від його типу і терміновості виготовлення. Враховуючи сотні "замовлень", щомісяця ділки отримували "прибуток" до 6 мільйонів гривень", — вказали правоохоронці.

За наявними даними, серед основних клієнтів "сервісу" були й іноземці, які на підставі фейкових документів хотіли легалізуватися в Україні або виїхати до Європейського Союзу.

Під час слідства встановлено, що незаконну діяльність організували декілька жителів Одеси. А підпільний цех вони облаштували в своїх спільників — у спеціально орендованій квартирі у середмісті Львова.

Ділки шукали клієнтів у соцмережі Instagram

У Службі безпеки зазначили, що фігуранти для пошуку клієнтів створили "рекламну" сторінку в Instagram, де пропонували власний перелік нелегальних "послуг".

"Наприклад, одну підроблену ID-картку громадянина України продавали в середньому за 11 тисяч гривень. Готову "продукцію" розсилали по регіонах своїм спільникам, які надалі переадресовували її на поштові адреси "замовників". Середній обсяг разової "оптової партії" підроблених документів становив від 100 до 500 одиниць фальшивок", — поінформували в СБУ.

При понад 30 обшуках на підпільному "виробництві", у місцях зберігання та фасування підробок, а також за адресами проживання фігурантів правоохоронці виявили:

  • бланки фальшивих документів;
  • обладнання для нанесення голографічних захисних елементів;
  • мобільні телефони та комп’ютери з доказами злочинних дій;
  • печатки і штампи, які використовували у незаконній діяльності;
  • іноземну валюту, отриману від злочинної діяльності.

На підставі зібраних доказів усім учасникам схеми оголосили про підозру за ч. 1 і ч. 2 ст. 199Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів. та ч. 3 ст. 358Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів. Кримінального кодексу.

Суд обрав ділкам запобіжний захід

Суд обрав для фігурантів запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та цілодобового домашнього арешту.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Ділкам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

На початок