Турецька компанія Baykar побудує в Україні сервісний центр з ремонту безпілотників

Турецька компанія Baykar побудує в Україні сервісний центр з ремонту безпілотників

Турецька компанія Baykar побудує в Україні сервісний центр з ремонту безпілотників
На фото: підписання договору між Міноборони та Baykar Makina щодо будівництва в Україні сервісного центру з ремонту безпілотників, Міноборони України

Міністерство оборони України та турецька військова компанія Baykar Makina уклали договір щодо будівництва в Україні сервісного центру з ремонту безпілотників.

Про це повідомили у пресслужбі українського оборонного відомства.

За інформацією, договір уклали як продовження Рамкової угоди між українським і турецьким урядами щодо співробітництва у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях.

"Створення сервісного центру стане вагомим внеском у посилення оборонних спроможностей України й допоможе наблизити нашу перемогу", — заявив державний секретар Міністерства оборони України Костянтин Ващенко.

Він подякував всій команді, яка працювала над проєктом, зазначивши, що це лише перший етап роботи та наголосив, що Україні важливо створювати свою базу для обслуговування безпілотників.

"Цей спільний проєкт закладе основу нашої системної роботи, створить робочі місця в Україні. Ми досягли згоди, найближчим часом буде створено центр", — сказав Ващенко.

Держсекретар Ващенко також додав, що нинішня політика українського оборонного відомства спрямована на посилення власних спроможностей із ремонту військової техніки, й це стосується не лише безпілотників, а й важкої бронетехніки та інших засобів ведення бою.

Що відомо про співпрацю України й турецької компанії Baykar

19 липня 2022 року прем‘єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна готує угоду з Туреччиною, яка дозволить будівництво заводу безпілотників Bayraktar.

У серпні стало відомо, що турецька компанія Baykar Makina, що виробляє безпілотні літальні апарати, в тому числі ударний Bayraktar TB2, вже зареєструвалась в Україні та придбала ділянку для будівництва заводу.

У жовтні стало відомо, що Baykar планує завершити будівництво заводу в Україні через два роки.

На початок