Україна на 60% готова до опалювального сезону 2023-2024 — Шмигаль

Україна на 60% готова до опалювального сезону 2023-2024 — Шмигаль

Україна на 60% готова до опалювального сезону 2023-2024 — Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад в Івано-Франківську, 30 липня 2023 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Україна на 60% готова до опалювального сезону 2023-2024. "Укренерго" разом з громадами відновили понад 60% уражених російськими військовими ТЕЦ, котелень. Для цього Кабмін виділив 1,2 млрд грн. Планують спрямувати ще 1,5 млрд грн для відновлення енергетичних об'єктів інфраструктури. Про це під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад в Івано-Франківську повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, для відновлення, ремонту та захисту об'єктів енергетики лише Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України виділило 10 млрд грн.

"Також отримуємо допомогу США в розмірі 797 млн доларів. Це — гроші на генератори, газотурбінні електростанції, трансформатори. Працює фонд енергетичної підтримки України, в межах якого отримали 166 млн євро. Гроші є, важливо вчасно провести всі заплановані заходи", — каже Шмигаль.

Окрім цього, прем'єр-міністр повідомив, що наразі відремонтували чотири атомні енергоблоки, дев'ять енергоблоків теплових електростанцій й шість гідроагрегатів.

"До початку опалювального сезону Міненерго поставило чітке завдання повернути в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця цього року, впродовж листопада-грудня, маємо додати додатково в систему ще 1,2 ГВт як шляхом відновлених, так і нових потужностей генерації", — каже Шмигаль.

Також прем'єр-міністр додав, що від початку 2023 року в Україні відремонтували 14,5 тис. км ліній електропередач. У сховищах накопичили 11,7 млрд м³ газу. З його слів, це — 80% від запланованих обсягів. На складах зберігається 1,5 млн тонн вугілля із запланованих 1,8 млн тонн.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок